אירועים וביקורים בבית הספר לעבודה סוציאלית של מכללת ספיר במהלך חודש מאי

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר לא שוקט על שמריו. הנה מקבץ מפעילויות חודש מאי 2016

ערב עיון  מסל"ן 2.5.16
במסגרת אירועי בית הספר התקיים ערב עיון לכבוד פרסום ספרה של ניצה סקולניק "פרפר שחלם להיות אריה". ערב העיון התקיים  בשיתוף עם מסל"ן- מרכז הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ואלימות בנגב. ערב העיון עסק בנושא של גילוי עריות וכן הטיפול בנפגעי גילוי עריות.

במהלך הערב ניצה הרצתה אודות היותה נפגעת גילוי עריות ועל התהליך הטיפולי שעברה במשך עשור. בהרצאתו של ד"ר רועי טל, מרצה בבית הספר המתמחה בתחום, נידון הליך הטיפול והקשר המקצועי על כלל מורכבותם. התקיים שיח עם הקהל  בהקשר לנושאים שהועלו בהרצאות.

אירועים וביקורים בבית הספר לעבודה סוציאלית של מכללת ספיר במהלך חודש מאי

אירוח בוסטון קולג' 9.5.16
ב-9 למאי התארחה בבית הספר לע"ס משלחת של שמונה סטודנטים בליווי אשת הסגל ד"ר סוזן ת'ון מביה"ס לעבודה סוציאלית בבוסטון קולג' שבארה"ב.
ביקור זה הפך למסורת בשנים האחרונות, ובדומה לפעמים קודמות  חברות המשלחת זכו להרצאות של חברי סגל של בית הספר לעבודה סוציאלית; ד"ר אלוין לנדר שהרצה בנושא "סליחה" ופרופ' אורית נוטמן שורץ שהרצתה בנושא טראומה. מלבד הביקור בבית הספר לעבודה סוציאלית חברות המשלחת נחשפו לייחודיות של האזור וזכו לסיור במושב נתיב העשרה בו שמעו על החיים סמוך לגדר, ביקרו ב"נתיב לשלום" ועוד. מעורבותם של חברי משלחת והעניין שגילו ביטאו את הרצון הרב ללמוד ולהכיר את הסוגיות באזורינו והפכו את הביקור למשמעותי ומלמד.
אירועים וביקורים בבית הספר לעבודה סוציאלית של מכללת ספיר במהלך חודש מאי

שת"פ ביה"ס לע"ס ואוניברסיטת אמדן ליר שבגרמניה - ביקור חברי סגל מאמדן-ליר 9.5.16
בשנתיים האחרונות בית הספר לעבודה סוציאלית מקדם קשרי חילופין עם בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת אמדן ליר בגרמניה. במסגרת החילופין התקיים ביקור של חברי סגל מאמדן ליר במכללה האקדמית ספיר וכנס משותף באמדן ליר בהשתתפות של ד"ר מירב משה גרודופסקי, פרופ' ארז צפדיה, פרופ' נעמה שפי וד"ר רות איתן.  
השנה סטודנט לעבודה סוציאלית באוניברסיטת אמדן ליר הגיע לארץ על מנת לבצע את ההכשרה המעשית שלו בבית הספר לעבודה סוציאלית בספיר, ומשלחת של בית הספר בספיר השתתפה בשבוע של עבודה סוציאלית בינלאומית בגרמניה.
בשבוע שעבר בית הספר לעבודה סוציאלית בספיר ארחה משלחת נוספת של חברי בית הספר לעבודה סוציאלית באמדן ליר. במהלך הביקור נידון המשך שיתופי פעולה במסגרת מענק שהתקבל באמצעות תכנית ארסמוס. המענק יאפשר קידום הוראה ולמידה משותפת בין חברי הסגל משני בתי הספר לעבודה סוציאלית.
אירועים וביקורים בבית הספר לעבודה סוציאלית של מכללת ספיר במהלך חודש מאי
בתמונה: ד"ר מירב משה גרודופסקי, ד"ר עינב שגב וד"ר רות איתן מארחות את חברי המשלחת

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. התמחויות: עבודה סוציאלית בינלאומית, קהילות קטנות, תעסוקה, טראומה. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית,  ותכנית לתואר שני עם התמחות בהתערבויות עם ילידם ונוער.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
9 + 1 =