קורס ייחודי לספיר

שימוש בסוסים במרחב הטיפולי

"שימוש בסוסים במרחב הטיפולי" קורס ראשון מסוגו בארץ, הנלמד בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר.

הקורס מציג את הסוגים השונים של טיפול באמצעות סוסים ומדגים כיצד שילוב הסוס בתהליך הטיפולי יכול לסייע בהשגת מטרות ההתערבות וכאמצעי להעלאת המודעות העצמית והמקצועית של המטפל.

במציאות המאופיינת בחוסר וודאות והיעדר ביטחון בסיסי, יש חשיבות רבה לפיתוח החוסן הנפשי של התושבים וכן למתן מענה מהיר וממוקד לתושבים שסובלים מ PTSD-(הפרעת דחק פוסט טראומטית) וקושי בתפקוד היומיומי. פסיכותרפיה בסיוע סוסים (EAP) משתמשת בדפוסי ההתנהגות של סוסים בטבע במטרה לסייע למטופלים בתחום הרגשי וההתנהגותי כך שהסוסים מהווים כלי טיפולי עוצמתי ואפקטיבי.

רותי זכריה, מנחת הקורס, בוגרת בית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר ובעלת MBA במנהל עסקים עם התמחות בהתנהגות ארגונית מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, בעלת ניסיון של שלושה עשורים בטיפול, עשייה ועבודה עם סוסים, בעלת הסמכה בין-לאומית כפולה לטיפול במודל העבודה של EAGALA נציגת הארגון בישראל ומובילת ההטמעה של מודל העבודה בארץ.  EAGALA זהו ארגון בינלאומי ללא כוונות רווח, שהוקם בארה"ב ב-1999 במטרה ליצור נהלים ולספק מקורות לימוד ותמיכה למטפלים הנעזרים בסוסים לצורך עבודתם. הארגון פועל כיום פועל ב-50 מדינות ברחבי העולם.

על סוסים ואנשים
כבר לפני יותר מ-2000 שנה ראה היפוקרטס, שלקצב ההליכה של הסוס יש יכולת ריפוי וכי לרכיבה השפעות חיוביות על אברי הגוף, ובעיקר בתחום חיזוק השרירים ובשמירה על תפקודם. בטבע הסוסים שורדים באמצעות יכולתם לזהות כוונות של טורף פוטנציאלי ממרחק גדול ולכן טבועה בהם התכונה שמאפשרת להם "לקלוט" אותנו ואת תחושותינו הפנימיות ולהגיב בהתאם. אנו נעזרים ביכולת המופלאה הזו של הסוסים כ"מראה", דרכה אנחנו יכולים להתבונן בהתנהגות שלנו ולהבין אותה טוב יותר. הסוסים משקפים לנו בצורה עדינה ולא שיפוטית את המסר הנקלט מאתנו באמצעות התגובה שלהם אלינו. העבודה עם הסוסים מאפשרת ללמוד על עצמנו, על דפוסי התקשורת שלנו ועל המניעים הראשוניים שלנו.

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. התמחויות: עבודה סוציאלית בינלאומית, קהילות קטנות, תעסוקה, טראומה. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית,  ותכנית לתואר שני עם התמחות בהתערבויות עם ילידם ונוער.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
8 + 4 =