משלחת ממכללת ספיר יצאה לשבוע למידה בינלאומי בגרמניה בנושא עבודה סוציאלית

בשנתיים האחרונות בית הספר לעבודה סוציאלית מקדם, יחד עם ד"ר רות איתן ומחלקות נוספות במכללה האקדמית ספיר, שותפות עם אוניברסיטת אמדן-ליר בגרמניה. במסגרת השותפות חברי סגל משני המוסדות קיימו ביקורי חילופין, וסטודנט מאמדן ליר ביצע את פרקטיקת הלימודים בארץ בחסות של היחידה להכשרת מעשית בבית הספר לעבודה סוציאלית.

הקשר בין המוסדות קיבל חיזוק החודש כאשר שתי סטודנטיות מבית הספר, מיתר בן ארצי וענב שומרוני נסעו, יחד עם חברת הסגל, ד"ר עינב שגב, לשבוע של עבודה סוציאלית בינלאומית באוניברסיטת אמדן-ליר השוכנת במחוז פריזיה המזרחית בגרמניה - שבוע של למידה משותפת אודות העבודה הסוציאלית בארצות שונות. בשבוע השתתפו 12 מרצים וכ- 40 סטודנטים ממגוון מדינות אירופה: צרפת, אנגליה, בלגיה, הולנד, צ'כיה, דנמרק, אוסטריה, נורבגיה, גרמניה וכן מבלרוס ומישראל.

הסטודנטיות השתתפו בהרצאות, סדנאות, אירועים חברתיים ומפגשים שונים. כמו כן הועברה סדנה על ידי ד"ר עינב שגב בשיתוף עם עמיתה מגרמניה בנושא מחקר נרטיבי בהקשרים בין תרבותיים. לצד זה, התקיימו שיחות ודיונים מרתקים עם סטודנטים והמרצים. המשלחת ביקרה במקומות ההכשרה של הסטודנטים הלומדים בגרמניה ונחשפה לדרכי טיפול בפליטים.

במהלך השבוע נידון רבות אודות פניה של מקצוע העבודה הסוציאלית בכל מדינה ומדינה. ד"ר עינב שגב והסטודנטיות היוו מוקד עניין ונשאלו רבות אודות המצב בישראל ככלל ואודות מדיניות הרווחה ודמותה של העובדת הסוציאלית בישראל בפרט. שולחן ישראל הווה מוקד משיכה מבוקש! הסטודנטיות הציגו את המכללה ואת בית הספר והקרינו סרט שהכינו.

בשבוע בינלאומי מרתק ומשמעותי זה נוצרו קשרים עם חברי סגל מבתי הספר השונים אשר השתתפו. אנו תקווה כי יהיה זה פתח להמשך שיתופי פעולה בעתיד.

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. התמחויות: עבודה סוציאלית בינלאומית, קהילות קטנות, תעסוקה, טראומה. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית,  ותכנית לתואר שני עם התמחות בהתערבויות עם ילידם ונוער.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 11 =