הכשרה בבסיסי צה"ל של בית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר

כחלק מובנה מתכנית הלימודים בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר, חלק מהסטודנטים לומדים באשכול טראומה על רקע לאומי בטחוני. באשכול זה הסטודנטים משובצים בעבודת שדה בזירות המשיקות לתחום זה כמו  במרכזי חוסן באיזור המכללה ובבסיסי צה"ל.

במסגרת זו הסטודנטית ברית אופיר מבצעת את ההכשרה בשדה בהדרכת קצינת בריאות הנפש בבסיס חימוש במחנה נתן שבבאר שבע.

כחלק מעבודתה במסגרת הצבאית פועלת הסטודנטית במגוון תחומים: מטפלת בחיילים במצבי מצוקה נפשית על רקע לאומי-בטחוני, קשיי הסתגלות למערכת הצבאית ומצבי משבר בהקשר אישי ומשפחתי. נמצאת בקשר רציף עם מפקדי הפלוגות סביב שילוב חיילים, עזרה, ייעוץ והדרכה בנושאי הפרט. הכוונה המתבססת על ביקורי בית, שיתוף הורים וכמובן ידע מקצועי. בנוסף, עורכת סדנאות לסגל הפיקודי לאיתור סימני מצוקה בקרב חייליהם.

בביקור שנערך במקום, שכלל סיור בעמדות השרות השונות, דווח מפקד הבסיס על תרומת שרות בריאות הנפש בכלל לתפקוד הכללי של הבסיס, ועל תרומתה היחודית של הסטודנטית למארג מורכב ועדין זה.

פעילותה של הסטודנטית מתקיימת במסגרת סמינר הכשרה בהנחיית פרופסור אורית נוטמן-שוורץ ובהכשרה מקצועית בשדה בהדרכת רב סרן נועה ברזין וסרן נטע לי צליכובר.

שרות בריאות הנפש בצה"ל מגייס מבין בוגרי המסלול עובדים סוציאליים לשרותיו אם בתנאי קבע ואם במילואים.

הכשרה בבסיסי צה"ל של בית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר
פרופ' אורית נוטמן-שוורץ והסטודנטית ברית אופיר

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. ביה"ס מקיים שיתופי פעולה בינלאומיים באירופה, אסיה ואפריקה. התמחויות: עבודה סוציאלית בינלאומית, קהילות קטנות, תעסוקה, טראומה. כמו כן מפעיל ביה"ס מסלול להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית,  ותכנית לתואר שני עם התמחות בהתערבויות עם ילידם ונוער.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 16 =