דבר ראש התכנית ללימודי תואר שני בעבודה סוציאלית

שלום רב,

תכנית הלימודים לתואר שני עם התמחות בהתערבויות עם ילדים ובני נוער, מיועדת לבוגרי התואר הראשון, אשר עובדים בשדה עם ילדים ובני נוער. מטרתה - להכשיר עובדים סוציאליים, המטפלים בילדים בעלי קשיי הסתגלות על רקע בעיות משפחתיות והתפתחותיות, כמו גם ילדים החשופים לתנאים סביבתיים קשים כאובדן וטראומה.

בצד הקניית ידע תיאורטי בתחומים רלוונטיים כגון התפתחות תקינה ולא תקינה של ילדים ובני נוער, מושם בתכנית דגש רב על ההכשרה בתחום היישומי של התערבויות עם ילדים ובני נוער והוריהם. זאת במסגרת הפרקטיקום וקורסים המשלבים אבחון וטיפול, תוך שימוש באמצעים אומנותיים בצד התערבות בסביבת החיים של הילד ומשפחתו, על מנת לשנות את ההקשר הפסיכו-חברתי בו הילד חיי.

לצערנו, בשל מגבלת מקום לא נוכל לקבל את כל הנרשמים העומדים בתנאי הסף, ויהיה עלינו לבחור מתוכם מספר קטן יחסית של תלמידים ותלמידות. ועדת הקבלה של התוכנית תתייחס בכובד ראש למידע שתספקו לנו בטופס ההרשמה, ותביא אותו בחשבון יחד עם תוצאות הבחינה, בה ישתתפו נרשמים העומדים בתנאי הסף. חשוב לכן להקפיד על מילוי הטופס ולספק כל מידע שיכול לעזור לנו בתהליך המיון.

לסיום אני מבקשת להביא מספר מילים על עצמי:
מזה שנים רבות, שאני עובדת במרפאה לבריאות נפש לילדים ונוער ומלמדת וחוקרת בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן. תיאורית הבסיס שלי היא תיאורית ההתקשרות (Attachment Theory) שבין השאר מאפשרת מבט מקיף על חוויות ילדים ביחסיהם עם הוריהם. אני סבתא גאה ל-6 נכדים, שהרי המשפחה שלנו היא תמיד החשובה לנו ביותר. אני גאה ביותר להצטרף לסגל המרצים במכללה האקדמית ספיר בכלל ובית הספר לעו"ס בפרט וללמד בתוכנית כבר בתשע"ז ולהיכנס לתפקידי כראש התוכנית החל מתשע"ח.

אני מודה לכם על התעניינותכם בתוכנית שלנו ומקווה לראותכם בין תלמידנו.

בברכה,
פרופ' ריקי פינצי-דותן

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 8 =