הטובות להיי-טק

ברק גולדנברג

במסגרת אירועי יום האישה הבינלאומי התקיים בספיר פאנל נשים -שיחה פתוחה עם מובילות ופורצות דרך בעולם ההיי-טק

כחלק מאירועי יום האישה הבינלאומי במכללה האקדמית ספיר, אירחה המחלקה למדעי המחשב פאנל נשים ייחודי – שיחה פתוחה עם נשים שהגיעו לעמדות מפתח בתעשיית הטכנולוגיה העילית בישראל ובעולם.

במחלקה למדעי המחשב במכללה האקדמית ספיר, קיימו שיחה פתוחה עם מנהלות מובילות בחברות טכנולוגיות, בה דנו בחלקן של הנשים בתעשייה עתירת הידע בישראל – תעשיית ההייטק. הפאנל עסק בשאלות: מדוע נערות ונשים מוכשרות רבות חוששות ממקצועות טכנולוגים? באיזה מידה סביבת העבודה בחברות היי-טק מתאימה לנשים ומעודדת את שילובן וכיצד ניתן לקדם שווין הזדמנויות בין המינים בתחום המדע והטכנולוגיה.

המשתתפות שלקחו חלק בפאנל הן: אסתר ליברזון נמר, סמנכ"ל ויזמית SessMe ולוחמת שיימניג, מיכל מיכאלי, מייסדת ושותפה בEva Ventures, אפרת רותם, לשעבר ראש מחלקת עיבוד תמונה ברפאל, חמדת כהן שרגא, סמנכ"ל פיתוח מטומי, עדי בן צדף, מנהלת קבוצת המוצר בפלייטק ושירה לוק זילברמן, ארכיטקטית חוויית משתמש בive5.

ד"ר נורית גל עוז, ראש המחלקה למדעי המחשב במכללה האקדמית ספיר ומנחת הפאנל, הסבירה מדוע הוחלט על קיום שיחה פתוחה עם מובילות בהיי-טק, "חשוב לרבים הלומדים במחלקה למדעי המחשב לדעת היכן הם עומדים, ואילו אתגרים עומדים בפניהם בעתיד, כנשים מובילות בתפקידי ניהול, חשוב להבין איך החברה תפסה אתכם, אילו אתגרים עמדו ועומדים בפניכן".

נשיא המכללה, פרופ' עמרי ילדין, נשא דברים בתחילת האירוע והסביר לקהל הרב כי: "חברה שאינה מתפתחת ומאפשרת זכיות ושיח בין המשתתפים בה נשארת מאחור" אמר, "כוח נשי בשוק היי-טק לא מאיים על הכוח הגברי, להפך, זהו מצב שגם הגברים וגם הנשים מנצחים, ביחד אפשר לפרוץ גבולות בינלאומיים ולהוביל את התעשייה האדירה הזאת למקומות טובים".

חמדת כהן שרגא, סמנכ"ל פיתוח בחברת מטומי, שיתפה את הקהל ברגשותיה כשנשאלת על הדרך שעברה, "השאלה על הדרך אותה עברתי מעצבנת, עברתי מכשולים והצלחות כמו כולם, אף פעם לא חשבתי וגם לא אחשוב שעצם היותי אישה השפיעה כל הקרירה שלי" הסבירה, והוסיפה ש"הצלחה היא החלטה אישית וכל אחת לוקחת את זה לכיוון שלה".

אסתר ליברזון נמר, סמנכ"ל ויזמית SessMe אשר מגדירה עצמה כלוחמת שיימיג ברשתות החברתיות, הסבירה כי מבחינתה לא קיימת תקרת זכוכית, "האדם מציב לעצמו גבול דמיוני שאותו הוא פוחד לעבור, אין שום הבדל בין גברים לנשים". אמרה, "אם מישהי מאמינה שהיא יכולה לפרוץ את תקרת הזכוכית היא תגיע לאן שהיא רוצה, אל תחכו שמישהו ייתן לכן, פשוט תיקחו". סמינר המחלקתי של מדעי המחשב מארח באופן קבוע אנשי תוכנה ופיתוח מתעשיית ההיי-טק הישראלית.

המחלקה למדעי המחשב במכללה האקדמית ספיר, בראשותה של ד"ר נורית גלעוז, מציעה ידע והכשרה מעמיקים במדעי המחשב. לימודי התואר יכשירו להבנה, להיכרות ולתפעול של מערכות המידע. בוגרי התוכנית יוכלו להשתלב בתחומי פיתוח ואחזקת תוכנה, ניהול בסיסי נתונים, ניתוח ועיצוב מערכות מידע בתעשיות, בחברות פיננסיות ובתאגידי היי- טק.

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

במסגרת אירועי יום האישה הבינלאומי התקיים בספיר פאנל נשים -שיחה פתוחה עם מובילות ופורצות דרך בעולם ההיי-טק
צילום: ערן ליפשטיין

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
5 + 6 =