קולנוע כאפשרות לשינוי

 שיתוף פעולה חדש ומרתק בין המחלקה לקולנוע בספיר לתכנית המנטורינג

תכנית המנטורינג, של בית הספר לעבודה סוציאלית, במכללה האקדמית ספיר. החלה בשיתוף פעולה ייחודי ומרתק עם המחלקה לקולנוע. תכנית המנטורינג, מכירה בכוחן הייחודי של נערות ונשים צעירות שהיו בעצמן במצוקה והצליחו לגבור עליה, לשמש כגורמי עזרה משמעותיים עבור אחרות הנמצאות במצוקה. כעת, ישתתפו סטודנטים וסטודנטיות לקולנוע וצעירות מתכנית המנטורינג אשר אינן סטודנטיות מן המניין ויגיעו ממסגרות שונות, מסגרות לא אקדמיות, ללמוד עם הסטודנטים ולהתנסות בחוויות היצירה הקולנועית.

נוגה מדאר הלוי, עו"ס בתכנית המנטורינג בספיר, משתפת כי "מטרת שיתוף הפעולה היא להבין מהו המבט הייחודי של כל אחת ואחת מהמשתתפות בתכנית". כמו כן, "השיעורים יסבבו סביב תמונות שונות (תמונות טעונות לעיתים כמו: אלימות ואילמות, עוני וחופש, כלא ובית) להן הבנות יציגו ביטוי קולנועי ודרכן נראה את נקודת המבט הייחודית של כל אחת, לבסוף הסרטים יוצגו בפסטיבל קולנוע דרום".

"השילוב החדש בתוכנית מיועד לצעירות 18-35 אשר מעוניינות להעשיר את עצמן ולהתנסות בעולם הקולנוע". סיפרה, אפרת כורם, במאית, תסריטאית והמנהלת האמנותית של פסטיבל קולנוע דרום. "הקורס חושף לתכנים מרתקים ומאפשר חוויה פעילה בה הבנות הצעירות מתמקדות בנושא המעסיק אותן ומדברות עליו דרך השפה הקולנועית. שפה אשר באפשרותה להוות אמצעי יצרתי ומעצים לביטוי, לעורר מודעות חברתית, להעביר מסר ועוד. כמובן גם שכל משתתפת מוזמנת לקבל סיוע תכנית המנטורינג על פי הצורך שלה: מיצוי זכויות, קידום סביב תעסוקה ולימודים ועוד".

בתוכנית תתקיים סדנת בימוי תיאורטית ומעשית שתציג את היכולות השונות של הקולנוע לשנות מציאות, אישית, חברתית ופוליטית. הסדנא תאפשר כתיבה ויזואלית אישית המתהווה ליומן קולנועי. כמו גם, יוצגו סרטים שונים מהארץ והעולם העוסקים בשינוי, זאת תוך ניתוח הסרטים ותרגול מעשי.

אלירז שדה ואפרת כורם בשיעור קולנוע ככלי לשינוי במכללת ספיראלירז שדה, זוכה העונה הראשונה של "האח הגדול" והשחקן הראשי בסרטה של אפרת כורם, "בן זקן", התארח בקורס ודיבר על המשולש דמות-שחקן-פרסונה בעקבות הסרט

ביה"ס לאמנויות הקול והמסך בראשותו של ארז פרי במכללת ספיר מציעה תכנית לימודים במתכונת ארבע-שנתית כמקובל בבתי הספר המובילים בעולם. לבחירת הסטודנטים חמישה מסלולי התמחות: טלוויזיה, קולנוע, אנימציה, תסריטאות, מוסיקה ועיצוב פס-קול. הבוגרים זכאים לתואר ראשון BFA באומנות הקול והמסך המוכר על ידי המל"ג ואוניברסיטאות בעולם.

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
18 + 2 =