כבוד למכללת ספיר

פרופ' אורית נוטמן-שוורץ, זוכת אות הוקרה על פעילות פורצת דרך

פרופ' נוטמן-שורץ, לשעבר ראשת ביה"ס לעבודה סוציאלית, קיבלה את האות כחלק מיום העובד הסוציאלי שצוין בכנסת ישראל

הנהלת המכללה גאה לברך את פרופ' נוטמן-שוורץ על זכייתה באות ההוקרה על קשר אקדמי-שדה, על היותה אשת אקדמיה מצטיינת ופורצת דרך, המשלבת את עבודתה האקדמית עם אוכלוסיות נזקקות.

כחלק מיום העובד הסוציאלי שצוין ב-1.3.16 בכנסת ישראל, בסימן העצמת האנשים הניצבים בחזית החברתית של ישראל, הוענק לפרופ' אורית נוטמן-שורץ, לשעבר ראשת בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר, אות הוקרה על היותה אישיות אקדמית מצטיינת ופורצת דרך, בשילוב אקדמיה- קהילה. על יוזמה וקידום מחקרים בתחום הטראומה האישית והחברתית, פיתוח מושגים חדשניים בחקר הטראומה, בהתמקדות במציאות טראומטית משותפת לאנשי מקצוע ומטופליהם, פיתוח תחום העבודה הסוציאלית הבינלאומית והשקת תוכנית לימודים חדשנית הכוללת עבודה עם פליטים, מהגרי עבודה, מבקשי מקלט וחסרי מעמד.

נוטמן-שורץ היא חוקרת בעלת שם בינלאומי בתחום העבודה הסוציאלית, מכהנת כיו"ר המועצה לעבודה סוציאלית בישראל וניהלה בעבר את קרן השכול של מדינת ישראל.

לראשונה, ציינה כנסת ישראל את יום העובד הסוציאלי. היום הוא יוזמתו של סגן יו"ר הכנסת, ח"כ מאיר כהן, שכיהן כשר הרווחה והשירותים החברתיים בכנסת הקודמת. היום מתקיים בשיתוף איגוד העובדים הסוציאליים ובחסות הקרן לידידות. במהלכו, יתקיימו דיונים בנושאים הקשורים לעבודה סוציאלית בוועדות הכנסת השונות, ויוענקו אותות הוקרה לעובדות ועובדים מצטיינים, בנוסף יתקיים דיון מיוחד במליאת הכנסת.

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה.

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

פרופ' אורית נוטמן-שוורץ, ביה"ס לעבודה סוציאלית במכללת ספיר, זוכת אות הוקרה על פעילות פורצת דרךפרופ' אורית נוטמן-שוורץ, ביה"ס לעבודה סוציאלית במכללת ספיר, זוכת אות הוקרה על פעילות פורצת דרך

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 0 =