השריף של המחלקה ללוגיסטיקה יוצא לגמלאות (שוב)

ברק גולדנברג

באירוע מרגש, ולאחר 16 שנות ניהול והוראה, נפרד פרופ' אהרון גוניק מהמחלקה ללוגיסטיקה של המכללה האקדמית ספיר

שני עשורים לאחר שהקים את המחלקה ללוגיסטיקה, מעביר פרופ' אהרון גוניק את המקל לד"ר משה צופי. באירוע הפרידה שנערך בביה"ס למשחק ואמניות הבמה ע"ש ל. גודמן בבאר שבע, נכחו סגל ההוראה וההנהלה של המחלקה, המכללה, משפחת גוניק חברים רבים.

בשנת 2000, הקים פרופ' גוניק את המחלקה ללוגיסטיקה במכללת ספיר. גוניק שכיהן במשך שנים כמנהל בכיר במספר חברות במשק, פרש לגמלאות, אך חלומו על שקט וטיולים חובקי עולם קיבל תפנית מפתיעה. בראיון שנתן לגיליון 52 של עיתון ספיר ב-2012, הסביר פרופ' גוניק כיצד החליט על קריירה שנייה דווקא בתחום ההוראה. בגיל 54, כשסיים את הדוקטורט בניהול, השתלב בעולם האקדמיה והקים את המחלקה ללימודי לוגיסטיקה בספיר. במהלך השנים הפך את המחלקה לייחודית ולמובילה מסוגה בישראל.

פרידה מפרופ' אהרון גוניק, ראש המחלקה ללוגיסטיקה במכללת ספיר
פרופ' אבי בסר, פרופ' אהרון גוניק, ד"ר משה צופי, גב' יהודית מורג

נשיא המכללה, הפרופ' עמרי ידלין שנשא דברים בערב המרגש, שיבח את עבודתו וחריצותו של פרופ' גוניק. בדבריו סיפר פרופ' ידלין כיצד צלח פרופ' גוניק קשיים תקציבים וביטחוניים, הקים מחלקה מאפס והפך אותה למובילה ומבוקשת.

בהמשך הערב, נשא נאום בוגר המחלקה, איציק עמר, ששיתף את הקהל בחוויותיו כבוגר התואר: "אהרון רואה בתפקיד שלו שליחות לעם ישראל, למשק, למכללה ולסטודנטים" סיפר עמר, "הוא מורה דרך אמיתי שהאמין בנו, קשוב, מעודד, הוא גם ידע להיכנס בנו כשצריך וגם להיות חבר. בשם הבוגרים אני יכול להגיד שהלימודים במכללה היו לנו לחוויה, בזכות אנשים כמו אהרון".

הערב המרגש נחתם במופע קומי שכלל קטעי אלתור של שחקני תיאטרון הפרינג' בשיתוף הקהל.

המחלקה ללוגיסטיקה במכללה האקדמית ספיר, בראשותו של פרופ' אהרון גוניק, מכשירה מנהלים בתחומי ניהול מערכות לוגיסטיות במפעלים, תאגידים וחברות סחר בינלאומיות. התואר מקנה מיומנות ביסודות הנדסיים, כלכליים ומערכות מידע לוגיסטיים. בוגרי המחלקה מועסקים במגוון תחומי ניהול כמו: מנהלי מחסנים, מנהלי שרשרת אספקה, מנהלי שירות, חברות יבוא ייצוא ושינוע ועוד.

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

פרידה מפרופ' אהרון גוניק, ראש המחלקה ללוגיסטיקה במכללת ספירצילומים: ברק גולדנברג

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
7 + 0 =