הינך נמצא כאן

תערוכת מצטיינות ביה"ס לאמנות

כתמים שחורים

דנה הראל צדיקוב | סימה ששון

24.02.2016 - 31.03.2016

אוצרת: סמדר לוי
הגלריה הלימודית, בנין הספריה האקדמית

הפתיחה:
יום רביעי | 24.02.2016 | ט"ו באדר א' תשע"ו | בשעה 15:00

דנה הראל צדיקוב וסימה ששון הן זוכות מלגת ידידי ביה"ס לאמנות במכללה האקדמית ספיר לבוגרות מצטיינות לשנת 2014. בתערוכת יחיד-זוגית זו, הן חוברות יחד גם במימד האסתטי של עבודותיהן: עבודות בשחור ובלבן (בעיקר), הנצמדות אל סיפיו של החלל - קירותיו וריצפתו, ועוסקות ביחסי פירוק והרכבה של מראות ומצבי סף.

דנה הראל צדיקוב עוסקת בפני השטח של המים - אלה יכולים להיות מאגר מים, שלולית או אגם -  ובשינויים המתרחשים בנראות של 'מישור' זה. בעבודות של דימוי דומם ודימוי נע, היא פורשת ארבעה מהלכים של פירוק מראה היופי הטבעי (עד קסום) והרכבתו מחדש לדימויים צורניים בשחור ולבן: רישומי דיו צורניים ופנורמיים, דימוי נע של פני המים שצומצמו למראה קווי רישומי, דימויים נעים של תשלילי אור והתפוגגות של בועות דיו לכדי ריק חסר צבע.

דרך יחסים פיזיים של יציבות ושבריריות, גילוי והסתרה ושקיפות ואטימות פיסוליים, מעלה סימה ששון שאלות פילוסופיות של סף (נפשי בהכרח) והשלכותיהן הרגשיות בחלל. מקבץ יציקות בטון שטוחות מראה ומוגבהות על רגלי ברזל דקיקות, מייצר מראה מישור ריצפתי מקוטע, שברירי וכמו-מרחף. על הקיר, מוצבים כתם גרפית קטן הנחשף מתוך קרש עץ ושני מעגלי רשת ברזל גדולים - הנדמים כשתי עיניים גדולות ופקוחות - מרוחים בכתמי זפת שחורה ונראים כשתי מפות גיאוגרפיות של הנפש.  

דנה הראל צדיקוב, ללא כותרת

שעות פתיחה
ימים א' - ה', 08:00 - 18:30; יום ו' 08:00 - 12:30 או בתיאום מראש, בטלפון 077-9802541
הכניסה לגלריה דרך הספריה

בית הספר לאמנות, חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר, בראשות האמנית מיכל שמיר, משלב לימודי אמנות מלאים עם תואר אקדמי בתרבות. הלימודים מעניקים ידע רב וכלים בתחום התרבות והאמנות כמו: הפקה, יצירה, הפצת תרבות והנגשת אמנות. כמו כן, מעניקים הלימודים בביה"ס לאמנות ותעודת "אמן מנחה".

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 3 =
הרשמה לפרויקטים של היחידה למעורבות חברתית
JobSapir - אתר התעסוקה לבוגרים וסטודנטים