לימודי תואר ראשון בכוריאוגרפיה ותנועה למסך ובמה משלבים לימודים אקדמיים ל-B.F.A עם התמחות מעשית בתנועה ודגש לחיבור העולם הדיגיטאלי המצולם.

מסלול ייחודי בארץ, המאפשר התנסות תנועתית עם למידה עיונית, המרחיבה ומעצימה את הטווח והמנעד המוכר. הקשר הבסיסי בין התנועה למצלמה מחבר בין ההתחזקות וההתעצמות האישית לבין ראיית המציאות המרחבית, ולמעשה מחבר בין העולם הפנימי לפיזי ובין האישי לכללי.

במהלך הלימודים יינתן דגש על כך שמחול הוא לא רק "סטודיו" - הוא תפיסה אנושית של תנועה, פיזית ונפשית. תפיסה זו היא זו המאפשרת את הרחבת השפה בין מחול לקולנוע כתנועה הזורמת מהפנים אל החוץ, מהאדם אל המסך, שיתוף קולנוע ותנועה, מצלמה ומחול בהם הסטודנט נחשף למנעד רחב של טכניקות.

תכנית הלימודים בנויה משעות רבות של אימון ותרגול, התנסויות, חקירה והגעה לתוצרים מובנים שיאפשרו לכל סטודנט ללמוד את השפה ולדבר בה בחופשיות. במקביל, יעלה בהדרגה רף העמידה מול קהל, עמידה בזמני הגשה, עבודת צוות ושיתופי פעולה, תוך כדי הרחבת התנועה לעבר המפגש האמנותי והטכני שבין אמנויות המסך לעולם המחול, בין הגוף, הבמה, הסאונד, המסך והקול.

תכנית הלימודים תעמיק בשני כיוונים מרכזיים:

  • שיכלול הביצוע התנועתי והיכולת לנוע בתוך רצפי תנועה קבועים במיומנות ודיוק; חיזוק הגוף הפיזי דרך טכניקות מחול שונות, אקרובטיקה ויוגה שיהוו שיעורי יסוד לבניית יכולת הריקוד והביצוע עם דגש על חיזוק, עוצמה, גמישות ושיווי משקל; התנסות בתנועה בחלל - כוריאוגרפיה הן ברמה האישית והן כאנסמבל; העמקת למידת התנועה הפנימית הבלתי נראית, למידת האנרגיה שלנו וכיצד אנו עובדים, רוקדים ויוצרים תוך ניתוב הכוח שלנו בצורה היעילה ביותר. בדרך זו תתחזק המחוייבות האישית של כל אחד מהסטודנטים, כמו גם יכולת ההקשבה בעבודה קבוצתית.
  • הרחבת המושג "תנועה" דרך עולם הקולנוע. מופע מחול מתקיים בזמן הווה ומכאן כוחו, מיקומו הוא על הבמה בו מתקיימת ההופעה. דרך הצילום ודרך המסך נוכל לחקור ולבדוק את גבולות התנועה וגבולות הכוריאוגרפיה, את היכולת להתקיים ללא נוכחותו של הרקדן בכל זמן נתון, היכולת להרקד בכל מקום ולרגע לשחרר את הבמה, להכיר וללמוד מה כוחה של כל אחת מהאמנויות ומה הכוח בשילובים.

שני כיווני הלמידה יהיו בדיאלוג מתמיד עם הסביבה המיידית שלנו, עם הקהילה והחיבור לאדמה דרך תנועה מרפאת, טיפול והוראה דרך תנועה, כוריאוגרפיה דוקומנטרית ומחול קהילתי.

במהלך הלימודים משולבות כיתות אמן ומפגשים עם כוריאוגרפים ויוצרים מהעולם
עבודות הסטודנטים יוצגו במסגרות פסטיבליות גם מחוץ למכללה

כוריאוגרפיה ותנועה למסך ובמה

ראשי המסלול: ליאת דרור וניר בן גל 0545-294246

רכזת סטודנטים: נעה סגל-נאור
077-9802460 
cinema@sapir.ac.il