ביקור במשרד החוץ של סטודנטים לעבודה סוציאלית בינלאומית

לאחרונה יצאו סטודנטים מהמסלול הבינלאומי בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר, בליווי סגל בית הספר, לביקור במשרד החוץ.

הביקור נפתח בסיור בהדרכת זהבית בן הלל, מתאמת קשרי חוץ של המשרד. במהלך היום הסטודנטים זכו להיפגש עם בעלי תפקידים שונים העוסקים בשיתופי פעולה של המשרד עם העולם, תוך דגש על ארצות היעד אליהם נוסעים הסטודנטים במסגרת תכנית הלימודים: הודו, אתיופיה ואנגולה. כמו כן ניתנו הרצאות בתחומי זכויות אדם, מציאות חברתית-פוליטית בארצות היעד, יחסים דיפלומטיים ושיתופי פעולה, וכן, הרצאה על מש"ב - סיוע ישראל לארצות מתפתחות תוך שימת דגש על פרויקטים באתיופיה והודו. בחלקו האחרון של היום התקיים מפגש עם עו"סית משרד החוץ, גב' סמדר שפירא שסיפרה מניסיונה רב השנים מהי עבודה סוציאלית חוצה גבולות.

ביקור הסטודנטים והסגל היה חלק מההכנה המקצועית הנרחבת לה זוכים הסטודנטים במסלול עבודה סוציאלית בינלאומית, לקראת יציאתם לארצות היעד.

בסוף חודש ינואר יוצאות שלוש משלחות של סטודנטים ומרצים מלווים להודו, אתיופיה ואנגולה לסיוע לאוכולסיה מקומית ולמפגשים אקדמים בנושא, אנחנו נלווה אותן במסען בדיווחים שוטפים.

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. בביה"ס ארבעה מסלולי התמחות: טראומה ואובדן, תעסוקה ואבטלה, שיקום ועבודה סוציאלית בינלאומית.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

סטודנטים לעבודה סוציאלית בינלאומית ממכללת ספיר ביקרו במשרד החוץ

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
5 + 0 =