סטודנטיות לעבודה סוציאלית ממכללת ספיר בפעילות לבניית החוסן הקהילתי ביישוב מעגלים

סיגל גולן

כחלק מובנה בלימודיהן בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר, באשכול טראומה על רקע לאומי בטחוני, ערכו הסטודנטיות מעין גרבר ונור וינברג חנין, פעילות קהילתית ביישוב מעגלים, שבצפון הנגב.
 
פעילותן של הסטודנטיות, במסגרת סמינר בהנחיית פרופ' אורית נוטמן-שורץ והכשרה מקצועית בשדה בהדרכת העובדת הסוציאלית אורית הררי רואה מהמועצה האזורית שדות נגב, היא חלק מתהליך בניית החוסן הקהילתי ביישוב. בתהליך זה הסטודנטיות מסייעות ומכוונת את התושבים לפעולה עצמית למען היישוב והקהילה.
 
משתתפים מכל מגוון התושבים השתתפו במפגש ונרתמו לעשייה בהתלהבות רבה; מראשי היישוב, נציגי ועדות, פעילים ועד בני הנוער. כל זאת על מנת להתכונן ולחלק תחומי אחריות לקראת יום המעשים הטובים -יום בו התושבים מתגייסים לעשייה משותפת בעבור הישוב.
 
ההכשרה המקצועית בשדה היא מרכיב מרכזי של תכנית הלימודים בעבודה סוציאלית. ההתנסות של הסטודנטים בשטח מאפשרת לתרגם וליישם את מה שנלמד בכיתות ולפתח את עצמם מבחינה מקצועית.
 
בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. בביה"ס ארבעה מסלולי התמחות: טראומה ואובדן, תעסוקה ואבטלה, שיקום ועבודה סוציאלית בינלאומית.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

סטודנטיות לעבודה סוציאלית ממכללת ספיר בפעילות לבניית החוסן הקהילתי ביישוב מעגלים

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 4 =