אמנות - בין החתרני למגויס

סדרת ההרצאות "עיין ערך אמנות" ממלאת את אולם הכנסים של הבורסה לניירות ערך בת"א

בית הספר לאמנות סיכם עוד אירוע מוצלח במסגרת פרויקט "עין ערך אמנות" בשיתוף הבורסה לניירות ערך בתל אביב.

ביום שישי האחרון התקיים אירוע "אמנות - בין החתרני למגויס", שעסק בקשר שבין אמנות, פרסום והכסף שמחבר ביניהם. במסגרת האירוע, מיטב מובילי תחום האמנות בארץ העבירו הרצאות וקיימו דיון פתוח עם הקהל.

שוני ריבנאי, אמן ומפורצי הדרך בעולם הפרסום בארץ ובעולם, הרצה לקהל בנושא האמן כמותג: "עולם הפרסום נפגש עם האמנות בצורך לייצר מותגים, משום שבניית מותג אינה מתבססת על הרציונל עסקי או תועלתני אלא על הקשר הרגשי" "אתה בונה מיתוס סביב המותג, אתה מייצר סוג של מניפולציה, אתה בא מבחוץ, לוקח את החברה או את המוצר, לוקח את התמצית של הצורך להשתמש במותג, ואז כשאתה מגיע לאמת, אתה יכול לצאת ולעשות מניפולציה על אחרים" הוסיף.

ד"ר מעיין אמיר, אמנית ומרצה בבית הספר לאמנות במכללה האקדמית ספיר הרצתה בנושא "אמנות והתנגדות", "האם לאומנות יש ערך בידורי תראפויטי או שתפקידה לחולל שינוי ולשנות תודעה" שאלה, "מה שקרה לאמנות המושגית הביקורתית היא תיעוד ושיכפול ומאותו רגע הפכה למוצר סחיר כשבמקור היא בעצם יציאה כנגד תופעות אלו", בסיום ציטטה ד"ר אמיר את האמן מרסל דושאן, "אני לא מאמין יותר לאמנות ומוסדות אמנות, אני מאמין לאמן".

מנחת האירוע ד"ר נעמי מאירי-דן היסטוריונית לאמנות ומרצה במחלקה לתקשורת, ריתקה את הקהל הרב בהרצאה שעסקה באמנות בשירות הפרסום: "מונה ליזה מוכרת מכוניות". "המפרסמים עושים מניפולציה על הצרכן, כשהם לוקחים יצירת מופת ומציגים אותה לטובתם, הם מניחים שהצופה מכיר אותה, דבר שמחמיא לו, ככה הם משיגים מצב בו הם מוצגים כאיכותיים ומפעילים רגש בצרכן".

"עיין ערך אמנות" היא סדרת אירועי אמנות, תרבות ורוח של המכללה האקדמית ספיר בשיתוף הבורסה לניירות ערך בתל אביב. בפרויקט הייחודי, מארחת הבורסה יצירות ווידיאו-ארט של ביה"ס לאמנות במכללה המוקרנות על גבי המסך הענק שבכניסה לבניין הבורסה, המזוהה כל כך עם העולם הפיננסי. היצירות מקבלות ביטוי ונוכחות והופכות לחלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהכלכלה והחברה. כמו כן, על עמודי הטוטם הדיגיטליים בכניסה למשכן הבורסה, מוקרנים קטעי שירה עכשווית, מה שמביא את האמונות אל הרחוב והופך אותה זמינה לציבור באופן ישיר ומפתיע.

לרשימת ההרצאות המלאה
ההרצאות פתוחות לקהל בהרשמה מראש

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

סדרת ההרצאות "עיין ערך אמנות" ממלאת את אולם הכנסים של הבורסה לניירות ערך בת"א

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 0 =