טשרניחובסקי פינת ביאליק

ברק גולדנברג

המכללה האקדמית ספיר בשיתוף משרד התרבות והספורט, קיימה ערב מחווה לסופר והמשורר שאול טשרניחובסקי

לאחרונה, התקיים במכללה האקדמית ספיר ערב לכבודו של הסופר והמשורר שאול טשרניחובסקי. הערב היווה חלק מפרויקט אותו מוביל משרד התרבות והספורט ונקרא: "החזרת סופרים ומשוררים למחזור החיים".

באירוע שכותרתו הייתה "הלב הענק של המשורר הגדול, שאול טשרניחובסקי", הוצגו כתביו, תרגומיו ופועלו הספרותי. כמו גם הוצגה הביוגרפיה אודות חייו של טשרניחובסקי ויחסיו עם המשורר הלאומי, חיים נחמן ביאליק.

בנוסף, כלל הערב הופעות של משוררים וסופרים, שקראו קטעים מיצירותיו המפורסמות: "הרי את מוקסמת לי" ו"בשם האהבה". הערב נחתם במחזה: "האשכנזית והספרדי – לא מלחמת עדות" מחזה העוסק בשינוי המודע בכתיבתו מהגייה אשכנזית (במלעיל) להגייה ספרדית – חדשה (במלרע).

במסגרת הפרויקט הייחודי, ייערכו  ערבי חשיפה לסופרים ומשוררים אשר תרמו להיווצרותה של הספרות העברית החדשה. בכל אירוע יתקיים שיח על היוצר, שמסביר את פועלו, עבודותיו ויוצגו מחזות וקטעי מוזיקה שנוצרו במיוחד לפרויקט.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

המכללה האקדמית ספיר בשיתוף משרד התרבות והספורט, קיימה ערב מחווה לסופר והמשורר שאול טשרניחובסקי

בין המשתתפים בערב המחווה: המשורר רענן בן-טובים, נירית חדג'ס, מנהלת הספריה האקדמית ספיר, ד"ר אריק גלסנר ואסף פרישמן | צילום: ערן ליפשטיין

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
13 + 3 =