מרצה ממסלול הרדיו ברשימת 50 תכניות הרדיו הטובות של 2015 בעולם

נועם פיינהולץ

מגזין The Atlantic פרסם השבוע את רשימת 50 שעות הרדיו הטובות בעולם של השנה האחרונה. מדובר ברשימה מכובדת המכילה את מיטב הפודקאסטים שנוצרו ב-2015 וכוללת תכניות ששודרו ברשתות השידור הממוסדות כמו גם תכניות רדיו להאזנה אינטרנטית. במקום ה-28 ברשימה מופיע פרק מיוחד של הפודקאסט המוערך Radiolab שעוסק בהליך פונדקאות של זוג ישראלים בנפאל. מאיה קוסובר, מרצה במסלול הרדיו במחלקה לתקשורתבמכללת ספיר, היא העיתונאית שעומדת מאחורי הסיפור ומגישה אותו בהופעת בכורה של ישראלית בפורמט הנחשק.

קוסובר, אשת רדיו ותיקה עבדה במשך שנים כעורכת בגלי-צה"ל, כתחקירנית של סרטי תעודה בערוץ 8 ובערוץ 10 ובשנים האחרונות היא חברה בצוות הפודקאסט הישראלי "סיפור ישראלי". מדובר בחבורה של צעירים שיוצרת תכניות תעודה בעברית ובאנגלית וזוכה להצלחה גדולה בעולם. סיפור הפונדקאות המופיע בפרק Birthstory במסגרת הפודקאסט Radiolab הוא תוצר של חבורת "סיפור ישראלי" (מישי, יוחאי, שי, רועי, בני, שושי ומאיה) שהפכה את התעודה הרדיופונית לפרויקט חיים.

למרות שהרבה אנשים חושבים שרדיו הוא כלי תקשורת מיושן מדובר במדיום שעובר פריחה מדהימה בשנים האחרונות. הפודקאסטים (תכניות רדיו להאזנה אינטרנטית) שינו את האופן בו אנשים יוצרים וצורכים רדיו בעולם וכרגע קיימים ברחבי הגלובוס למעלה מ-300,000 פודקאסטים שונים, מגוונים ומפתיעים.

במסגרת מסלול הרדיו במחלקה לתקשורת במכללת ספיר מלמדת קוסובר קורס שעוסק ביצירת פודקאסטים אישיים. הקורס "הופכים אהבה לרדיו" מזמין את הסטודנטים להפוך את תחומי העניין שלהם למוצר רדיופוני נגיש ויצירתי. "מהרדיו לפודקאסט" בהנחיית עידו אריאל הוא קורס נוסף במסלול אשר מכשיר את הסטודנטים להפקת תכנים יצירתית ומעודכנת בעולם הרדיו העכשווי. מי יודע... אולי בשנת 2016 תכנית של אחד הסטודנטים מספיר תופיע ברשימת 50 התכניות הטובות של השנה בעולם.

המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אורלי סוקר, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו, תקשורת דיגיטלית ותקשורת שיווקית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות, "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

מרצה ממסלול הרדיו במכללת ספיר ברשימת 50 תכניות הרדיו הטובות של 2015 בעולם
מאיה קוסובר | צילום: אבישג שאר ישוב

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 8 =