חלון לתעשיית ההייטק - מתאוריה למעשה

ברק גולדנברג

המחלקה למדעי המחשב במכללה האקדמית ספיר, אירחה את אסתר ליברזון נמר, סמנכ"ל ושותפה בסטארט-אפ SessMe

הסמינר המחלקתי של מדעי המחשב מארח באופן קבוע אנשי תוכנה ופיתוח מתעשיית ההיי-טק הישראלית. השבוע התארחה אסתר ליברזון נמר, סמנכ"ל ושותפה בסטארט-אפ SessMe. בהרצאה, הסבירה ליברזון נמר אודות עולם הסטארט אפ, הרצון להמציא את "הדבר הזה" וכיצד להוביל טכנולוגית בעולם תחרותי.
ליברזון נמר, בוגרת מדעי המחשב ומנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה ובעלת 16 שנות ניסיון בתעשיית ההייטק והלו-טק סיפרה לסטודנטים על הפשטות במציאת רעיונות חדשים. "בכל פעם שאנחנו יושבים עם עצמנו, חושבים מתי אני אחשוב על הרעיון הבא, אנחנו לא שמים לב כמה הזדמנויות שוכבות לצדינו ורק מחכות שנרים אותן" אמרה בתחילת ההרצאה.

ליברזון נמר, שיתפה את הסטודנטים כיצד הצליחה להגשים חלום, לפרוץ מחסומים ולהגיע לרגע בו האפליקציה בה היא שותפה, זמינה להורדה: "שנים שאני מתנדבת עבור החברה, אולם לא דמיינתי שיגיע היום שבו אוכל לעשות את מה שאני כל כך אוהבת, וגם להפוך אותו לאפליקציה אותה כל אחד יכול להוריד. הגשמתי את החלום שלי" אמרה, והוסיפה כי: "בעזרת ניסיון רב, אמונה ושילוב האנשים הנכונים, במרבד הסטארט-אפ, הגענו לנקודה בה יכולנו לשחרר לעולם פלטפורמה חדשה, לרשום פטנט  ולהביא אותה למודעות".

בסיום הרצאתה התייחסה ליברזון גם לתופעות שליליות שמביאה הקידמה. "השתעבדותנו לעולם הדיגיטלי, הביאה עמה "כפר גלובאלי" רחב, פלורליזם תרבותי וכוח אדיר של שיתוף. יחד עם זאת, היא הביאה צרות לא מעטות – שיימניג, פגיעה בזכיות יוצרים, חרם דיגיטלי חברתי ושימוש בפלטפורמות הצאט' על מנת לתאם אירועי טרור".

המחלקה למדעי המחשב במכללה האקדמית ספיר, בראשותה של ד"ר נורית גלעוז, מציעה תכנית לימודים המקנה ידע והכשרה מעמיקים במקצועות מדעי המחשב. בוגרי התכנית יוכלו להשתלב במגוון רחב של תפקידים שמציעה תעשיית התוכנה, או לחילופין להמשיך לתארים מתקדמים.

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.


אסתר ליברזון נמר עם ד"ר נורית גלעוז, ד"ר עמי האופטמן, ד"ר שירה צוקר וסטודנטים במחלקה למדעי המחשב | צילום: יניר ששון

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 9 =