אמנות או נמות

"זו אמנות או אמנות המכירה?"
ברק גולדנברג

כחלק מסדרת אירועי האמנות, "עיין ערך אמנות" של בית הספר לאמנות במכללה האקדמית ספיר בשיתוף הבורסה לניירות ערך בתל אביב. נערך האירוע הראשון בסדרה תחת הכותרת "אמנות או נמות", שעסק בנושא השפעת השוק על התפתחות האמנות הצעירה בישראל.

את ההרצאות השונות והדיון עם הקהל הנחתה מיכל שמיר, ראש בית הספר לאמנות בספיר.

בין הדוברים השתתפה יפעת גוריון, מייסדת ומנהלת אמנותית של ירידי “צבע טרי”, ששיתפה כיצד החל פרויקט 'צבע טרי': "הצלחנו להרחיב את מעגל הרוכשים לכמה מאות במקום אספנים בודדים צבע טרי הוא פשוט אינטראקציה בין היצע וביקוש. בין שתי קבוצות: צרכני אמנות ויצרני אמנות".

יונתן אמיר, עורך שותף במגזין האמנות ערב-רב הסביר כי המסחור של האמנות נוצר כתוצאה מכך שאנשים רוצים לצרוך היום אמנות ללא אג'נדה. עוד הוסיף: "יחד עם זאת חשוב לאמנים לייצר ערך מוסף כדי להעלות את הערך ואז מנסים למכור יצירות תחת מעטפת של אוצרות ופרשנות אומנותית. כך נותנים תוקף מסחרי לאמן, והשאלה היא האם זו אמנות או אמנות המכירה?".

עוד השתתף באירוע אייל אסולין, אמן ומרצה בבית הספר לאמנות במכללת ספיר.

"עיין ערך אמנות" היא סדרת אירועי אמנות, תרבות ורוח של המכללה האקדמית ספיר בשיתוף הבורסה לניירות ערך בתל אביב. בפרויקט הייחודי, מארחת הבורסה יצירות ווידיאו-ארט של ביה"ס לאמנות במכללה המוקרנות על גבי המסך הענק שבכניסה לבניין הבורסה, המזוהה כל כך עם העולם הפיננסי. היצירות מקבלות ביטוי ונוכחות והופכות לחלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהכלכלה והחברה. כמו כן, על עמודי הטוטם הדיגיטליים בכניסה למשכן הבורסה, מוקרנים קטעי שירה עכשווית, מה שמביא את האמונות אל הרחוב והופך אותה זמינה לציבור באופן ישיר ומפתיע.

במהלך התערוכה תתקיים סדרה של ארבעה מפגשים והרצאות בנושא אמנות, אוצרות, תרבות וכסף. ההרצאות בהשתתפות מרצים, חוקרים ואמנים ממכללת ספיר יחד עם אנשי הון וכספים, אוצרים, אספנים ומומחים בתחומי האמנות. ההרצאות פתוחות לציבור ללא תשלום ותתקיימנה בימי שישי בבוקר בבניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב.

לרשימת ההרצאות המלאה

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

עיין ערך אמנות בית הספר לאמנות במכללת ספיר
יפעת גוריון, מיכל שמיר ויונתן אמיר

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל אגף תקשורת ושיווק - 054-6755245

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 2 =