מכללת ספיר פתחה תכנית ייחודית לעידוד מצוינות אקדמית בקרב צעירים בדואים

התכנית אושרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) והוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) בראש התכנית עומדת דר' נוזהה אל-הוזייל.

דר' נוזה

המכללה האקדמית ספיר תחל להפעיל בשנת תשע"ו את תכנית 'שער לאקדמיה' לעידוד מצוינות אקדמית בקרב צעירים בדואים בשנת הלימודים. התכנית אושרה על ידי המעוצה להשכלה גבוהה והוועדה לתכנון ותקצוב.
במסגרת התכנית יקבלו המועמדים שהתקבלו מלגות מחיה ומלגות שכר לימוד והשתתפות בהוצאות נוספות. סטודנטים אשר יבחרו לתוכנית יזכו לתמיכה אקדמית ואישית בכדי שיוכלו להשתלב בלימודיים האקדמיים בכל מחלקות האקדמיה. התכנית היא לפצל את שנת הלימודים הראשונה לשנתיים, ובמסגרתה להעצים את הסטודנטים הבדואים בקורסים בשפה העברית והאנגלית ותחומים נוספים, ועל ידי כך להקטין את אחוז הנשירה.
במהלך חודש אוגוסט, כחלק מתהליך המיון, ביצעה המכללה תכנית מקדימה בשם 'צעד לפני כולם' במסגרתה נרשמו למעלה מ-300 מועמדים. המועמדים עברו במהלך שלושה הרצאות היכרות על תחומי הלימוד, סדנאות, מבחנים שונים שבחנו את כשירותם ללימודים. בסופו של התהליך ייבחרו מתוכם יבחרו 120 שיקלטו במחלקות האקדמיות ויחלו ללמוד.

 
דר' נוזהה אלאסד אל-הוזייל: " שער לאקדמיה פותחת בפני הסטודנט  הבדואי את המחלקות האקדמיות במכללת ספיר תוך כדי ליווי, מתן הכלים והמיומנויות המתאימות להבטחת הצלחתו, הצטיינותו והשתלבותו באקדמיה ובשוק העבודה לאחר מכן. שער לאקדמיה בעיני היא  צדק מעברי לבני הקהילה הבדואית, תכנית ששמה את הסטודנט הבדואי על סדר היום הלאומי במטרה לגשר על פערים ולתת את הזדמנות להיות שווה בין שווים".


המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.
 

 

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
4 + 11 =