מערכת למידה שפותחה במכללת ספיר מיוצאת לאוניברסיטאות באירופה ואסיה

ברק גולדנברג

המערכת שפותחה במכללה האקדמית ספיר, מיושמת כבר במוסדות להשכלה גבוהה בארץ ומהיום גם באוניברסיטאות באירופה ובאסיה.

ד"ר חנן מעוז שזכה לאחרונה בפרס בינלאומי מטעם PMI (האיגוד הבינלאומי לניהול פרויקטים) על פיתוח כלים חדשניים שיאפשרו להרחיב ולהעמיק את השימוש בשפה האנגלית במוסדות להשכלה הגבוהה, הוזמן על ידי "חבר האוניברסיטאות והמכללות של קירגיזסטן" לפתח את המערכת החדשה בשלוש האוניברסיטאות המובילות במדינה. ייחד עם התאמת והטמעת התכנית עסק מעוז גם  בקידום שיתופי פעולה אקדמיים בין מכללת ספיר, האיחוד האירופי וקירגיזסטן. לאור ההצלחה איטליה וקזחסטן כבר ביקשו לארח את צוות הפרויקט של ספיר.  
המערכת אותה פיתח צוות משותף בראשות ד"ר מעוז ואגף מערכות מידע והמחלקה לשיווק טכנולוגי, היא חלק מפרויקט TEMPUS של  האיחוד האירופאי. הפרויקט מקדם הוראה ומחקר בשפה האנגלית במוסדות להשכלה גבוהה תוך שימוש בכלי למידה טכנולוגים חדשניים.
חנן מעוז בביקור בינלאומי
 
הפיתוח מגדיל נגישות ושימושיות של סטודנטים וסגל בשפה האנגלית, ויוצר תשתית תרבותית רחבה שתאפשר שיתופי פעולה בינלאומיים בין אוניברסיטאות בתחום המחקר, ההוראה, שיפור תהליכים, ושירות לסטודנט. 
"הפיילוט להפעלת המערכת התקיים במקביל בשלוש האוניברסיטאות הגדלות בקירגיזסטן" הסביר ד"ר מעוז "האוניברסיטה הלאומית לטכנולוגיה בבירה בישקק, האוניברסיטה בקרקול והאוניברסיטה בטאלס, לאחר הצלחת הפיילוט עברנו להטמעה והדרכה של הרקטורים בשלושת האוניברסיטאות".
חנן מעוז בביקור בינלאומי

המשלחת כללה שלושה מרצים, סטודנטית שנה ג' מהמחלקה לשיווק טכנולוגי ונציגים ממחלקת המחשוב של מכללת ספיר.
"קיבלנו שבחים רבים על הצלחת של המערכת" סיפר ד"ר מעוז "פנו אלינו מדינות נוספות כמו קזחסטן ואיטליה ואין לי ספק ששיתופי הפעולה החדשים והרבים יניבו תוצאות טובות למערכת ההשכלה הגבוהה בישראל ולמכללת ספיר". 
ד"ר מעוז הסביר כי האיחוד האירופי רואה בפרויקט גשר חשוב במודרניזציה של ההשכלה הגבוהה, בחיזוק שיתוף הפעולה באיחוד וטיפוח הכשרת סטודנטים לעידן הגלובלי. 

 


המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 10 =