הרצאה בשלוש שפות, נושא אחד ואהבה משותפת.

ברק גולדנברג

דר' נוזהה אל-הוזייל, מרצה מבית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר ייצגה את מדינת ישראל בכנס בינלאומי של העובדים הסוציאליים בפרנקפורט.

בעולם מורכב כמו עולם העבודה הסוציאלית יש חשיבות עצומה לשיתופי פעולה בינלאומיים כדי להגיע להישגים ולהתגבר על מכשולים כמו דת, גזע או מגדר. ד"ר נוזהה אלהוזייל מרצה בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר, הביאה למכללה ולמדינת ישראל כבוד גדול כאשר הוזמנה לשבוע העבודה הסוציאלית הבינלאומי שהתקיים בפרנקפורט, גרמניה.

כנס בינלאומי של העובדים הסוציאליים בפרנקפורט

הארוע מכנס מרצים אקדמיים ועובדים סוציאליים ממדינות שונות, מקדם את שיתופי הפעולה בין המוסדות ומציג את עבודתם של העובדים הסוציאליים במדינות אירופה ביניהן: בריטניה, טורקיה, שוויץ, הולנד, פולין ועוד. ד"ר אלהוזייל הוזמנה  להרצות על תחומי המחקר שלה, העוסקים בנשים בדואיות, השתלבותן בחברה ותהליכי שינוי בחייהן. "השתתפתי בערב שהוקדש לנושא האיסלם הפונדמנטליסטי" סיפרה אלהוזייל, "התייחסתי לנושא מנקודת  המבט שלי כאישה בדואית החיה במדינת ישראל, כיצד אני חווה את יחס החברה הישראלית למיעוט הבדואי ומהי משמעות הלבוש הדתי ומשמעות ההתקרבות לדת".
בנוסף הרצתה ד"ר אלהוזייל לקבוצת סטודנטים מאונ' חיפה שהייתה מורכבת  מערבים, דרוזים נוצרים ויהודים הלומדים בכיתה עם סטודנטים גרמניים. "זו הייתה חוויה ייחודית עבורם, הסטודנטים הערבים הרגישו שאני אחת משלהם ולכן היה להם קל להפנות אלי שאלות בערבית כאשר התקשו לדבר אנגלית, אותו דבר קרה עם הסטודנטים היהודים שהרגישו שאני אחת מהם והיה להם קל לדבר איתי עברית. השיעור התקיים בשלוש שפות ומה שחיבר בין כולם זו האהבה למקצוע".
"הדגשתי במיוחד את השוני בין תוכניות הלימוד באירופה וישראל" הוסיפה אלהוזייל. "בארץ ובמיוחד בספיר שמים דגש על הצד המעשי, מרגישים את האנשים, יורדים לשטח. אנו מאמינים  שאלו הצעדים שבונים ומכשירים את העובד הסוציאלי ולא רק החומר התיאורטי".

 


בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר בראשותה של ד"ר מירב משה גרודופסקי שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה.

 

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
7 + 0 =