הקיץ הזה, במקום צווי 8 מקבלים כרטיסי טיסה, השגרירים של ספיר יוצאים לדרך...

ברק גולדנברג

לאחר שבקיץ שעבר נקראו מתן בוני, רז תדהר, ליאור שריר ועידן כהן למילואים בשל מבצע "צוק איתן", הקיץ נקראו שוב הארבעה להתייצב להגנת המדינה. כולם, בוגרים של המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, אלא שהפעם החליפו את צווי ה-8 בכרטיסי טיסה. מדי ה-ב' במעילים חמים וממרח "החומי" יישאר בשבילם זיכרון מתוק.

אומנם צה"ל טרם החל לשלוח את חיילו למשימות חובקות עולם, אבל ארגון הלל העולמי פועל במלוא המרץ. ארבעת הבוגרים יצאו הקיץ לשליחות של הסוכנות היהודית במרכזי הלל בקמפוסים בצפון אמריקה.
השגרירים של ספיר יוצאים לדרך

הלל ספיר החל דרכו ב-2007 והוא אחד משמונת מרכזי הלל בישראל. הארגון שמטרתו לחזק את זהותם היהודית של סטודנטים ישראלים ולהעמיק את תחושת שייכותם לעם היהודי, מוביל מדי שנה כ-20,000 סטודנטים וצעירים אשר לוקחים חלק בתכניות ובאירועים המופעלים על ידי מרכזי הלל בישראל. ארגון הלל העולמי פועל בכ-500 קמפוסים ב-15 מדינות שונות.

עידן כהן סיפר על גודל האחריות והחששות: "אנו טסים בתקופה מאתגרת מאוד לישראל, בקמפוסים בצפון אמריקה מתגברות קריאות החרם על ישראל. סביר להניח שמכללת ספיר, בעיקר בשל מיקומה הגיאוגרפי, תעורר סקרנות ועניין וזו הזדמנות נהדרת להכיר ולהביא את החוויות מהמקום המיוחד הזה לאנשים נוספים". מתן בוני מוסיף שהלימודים במחלקה לתקשורת ילוו אותו גם בעבודה היומיות - ''היכולת שלי לקרוא ידיעות בצורה ביקורתית מתוך הבנה של התקשורת תעזור לי להסביר את המידע שנכתב בדרך יותר כוללת לסטודנטים ולקהילה המקומית".

רותם אוחנה, המרכזת את התוכנית בספיר, ברכה את השליחים ואיחלה להם בהצלחה: "גאווה למשפחת הלל העולמית, נמשיך ללוות ולשמור על קשר".

המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אורלי סוקר, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו, תקשורת דיגיטלית ותקשורת שיווקית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות, "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.


המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
3 + 0 =