תערוכה - סוס עץ או שורשי הצורה האמנותית

רביעי, מאי 20, 2015 - 16:00

תערוכה "סוס עץ" בגלריה הלימודית של מכללת ספיר
תערוכה "סוס עץ" בגלריה הלימודית של מכללת ספיר

תערוכה בגלריה הלימודית מכללת ספיר - סוס עץ או שורשי הצורה האמנותית

"סוס עץ או שורשי הצורה האמנותית" הוא שמו של מאמר של א.ה. גומבריך, מגדולי חוקרי תולדות האמנות במאה ה 20. המאמר הקצר, אשר חיבר גומבריך ב 1963, עוסק בנקודות המעסיקות את האמנות והאמנים מראשיתה ועד היום. בעיות הייצוג המתהווה של הדימוי על גבי בד הציור. איך נוצר הדימוי הזה? ומה קורה במעבר בין האובייקט, הדמות, הנוף המציאות -  ועד שהוא מגיע לבד הציור.
 
בעיות ייצוג אלה, שאלות אלו, המתעוררות  במבטו החטוף של האמן והאופן בו הן מתורגמות/מצוירות על גבי בד הציור, הן בעיות גורליות הקובעות את התוצאה הסופית של היצירה. במאמר ובסטודיו של האמן, עולות שאלות כגון: מהו אותו מבט? מהי המחשבה העוברת בתודעת האמן? מהם התהליכים המתרחשים בסטודיו? מה הן ההשפעות החזותיות, הסובבות את האמן  המשפיעות בסופו של דבר  על יצירת האמנות הנבראת במוחו ומתורגמת לאובייקט פיזי - ציור, פסל...? התערוכה תנסה לעקוב אחרי שאלות אלו ולהראות  תהליכי עבודה בסטודיו.
 
בתערוכה שלושה ציירים ושתי ציירות. כולם עכשוויים ועוסקים בשאלת הציור באמנות המאה ה-21. התערוכה מביאה אל חלל הגלריה מבחר עבודות מן הסטודיו של האמן החושפות תהליכי חשיבה ומחקר המתרחשים בסטודיו. בתערוכה שילוב של אובייקטים אשר נמצאים בסטודיו של האמן החל מספרים ועד לחפצים שונים ומשונים. כל אלו באים לבדוק את הקשר בין סביבתו של האמן לתוצאה הסופית.

תערוכה במכללת ספיר - סוס עץ או שורשי הצורה האמנותית

בית הספר לאמנות במכללת ספיר

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 4 =