סטודנטית לתקשורת ממכללת ספיר, נציגת ישראל בחדר העיתונות של כנס חופש העיתונות בלטביה

בכל שנה ה-3 במאי הוא התאריך שבו מצוינים ברחבי העולם העקרונות הבסיסיים של חופש העיתונות. ארוע השיא של תאריך זה הוא כנס חופש העיתונות הבינלאומי בחסות אונסקו. במסגרת הכנס נפגשים עיתונאים מכל רחבי העולם על מנת להעריך, לדון ולהגן על חופש העיתונות מהתקפות על עצמאות העיתונות וכן להנציח את העיתונאים אשר נפצעו ואף איבדו את חייהם תוך ביצוע משימתם העיתונאית.

מעל 100 מדינות מציינות יום זה, אשר עליו הוכרז לראשונה באו"ם בשנת 1993. הכנס בהובלתו של ארגון אונסקו הוא הארוע הגלובלי המרכזי לציון יום זה. כותרת הכנס השנה, אשר מתקיים בתאריכים  3-4 במאי בריגה בירת לטביה, היא: תנו לעיתונות לשגשג - לקראת דיווחים טובים יותר, שיוויון מגדרי ובטיחות במדיה של העידן הדיגיטאלי.

כחלק מהכנס מוזמנים מדי שנה מספר מצומצם של עיתונאים צעירים וסטודנטים לעיתונות ותקשורת מרחבי העולם, על מנת שידווחו על הנעשה בכנס. השנה נבחרה לייצג את מדינת ישראל הסטודנטית אופיר גטניו, סטודנטית שנה שלישית לתקשורת מהמכללה האקדמית ספיר.

אופיר גטניו, סטודנטית בת 27 לתקשורת ממסלול רדיו במכללת ספיר, היא סטודנטית מצטיינת, אשר מפיקה תוכניות ברדיו של מכללת ספיר "קול הנגב" וכן תוכניות עבור ערוץ 88 של רשות השידור. אופיר מנחה תוכנית שבועית בנושא תרבות ומוסיקה והיא גם עורכת מגזין רדיו חדשותי שבועי. אופיר אומרת: "אני מאוד אוהבת לשדר, לכתוב ולספר סיפורים לקהל המאזינים. אני נהנית מהתהליך היצירתי הכרוך בשידור. אני אוהבת את עבודת הצוות הכרוכה בהבאה של דברים לשידור". לקראת היציאה לחדר העיתונות של הכנס, נדרשה אופיר לכתוב מאמר על עמדתה לגבי המכשלות של חופש העיתונות בישראל.

חדר החדשות, אשר מופק באנגלית, מסקר את הנעשה בכנס ומדווח בכל אמצעי המולטי-מדיה האפשריים. הקונספט של חדר החדשות, התואם את עקרונות חופש העיתונות, הוא להפגיש עיתונאים צעירים מרחבי העולם, תוך כדי עבודה מעשית אינטנסיבית און-ליין. מקומם של הצעירים הוא משמעותי וחשוב נוכח השינויים המתחוללים בעולם העיתונות כיום, כאשר אמצעי מדיה חברתיים משמשים מקור מידע גובר והולך בעולמנו.

לשמיעת כתבה של אופיר מהכנס, על חשיבות לימודי התקשורת בבתי ספר בעולם.

סטודנטית לתקשורת ממכללת ספיר, נציגת ישראל בחדר העיתונות של כנס חופש העיתונות בלטביה
אופיר גטיניו (בצד שמאל של התמונה), סטודנטית במחלקה לתקשורת במכללת ספיר, בכנס חופש העיתונות הבינלאומי בחסות אונסקו, ריגה

המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אורלי סוקר, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו, תקשורת דיגיטלית ותקשורת שיווקית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות, "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 9 =