פרויקט גמר של מסלול רדיו משודר בקול ישראל

תכנית הרדיו התיעודית "דתי לפי דעתי", פרוייקט גמר של סטודנטים במסלול הרדיו במחלקה לתקשורת במכללת ספיר, תשודר ב-28.4 בשעה 15:00 ברשת א' של קול ישראל.

מדובר במסע רדיופוני אינטימי ועדין שחושף לבטים של דור. צעירים דתיים לאומיים שעוסקים בשאלת הזהות הדתית יום יום. מסרבים לאמץ את ההגדרות המקובלות לגבי זוגיות, יחסי אישות, לבוש ואפילו שמירת השבת.

משתתפי התכנית מתלבטים לגבי שליחת הודעת טקסט רגע אחרי ארוחת שישי, לגבי אורך החצאית (אם בכלל) ולגבי המתח בין זוגיות פורחת לחוקים נוקשים. "הנשיקה הראשונה שלי הייתה בבונקר בגבעת התחמושת" מספר אחד המשתתפים ואחרת מוסיפה "אני עדיין זוכרת את הפעם הראשונה שעשיתי את זה... היום הוא בו נגעתי ביד של בחור".

מה שיכול בקלות להפוך להצצה צהובה בעולמו של ה"אחר" הופך לשעת רדיו מדויקת, רגישה וכזו שמצליחה לשרטט תמונה של דור ומגזר שלם דרך תמונת עומק של גיבורים בשר ודם. סטודנטים צעירים שמדברים באומץ על גבולות ההגדרה, על מה זה להיות "דתי לפי דעתי".

התכנית היא פרי יצירתם המשותפת של ארבעה סטודנטים ממסלול הרדיו במכללת ספיר שסיימו את לימודיהם השנה. ספיר ניסנוב, מריאנה רודמן, עידו רבן וזאב שליפשטיין. התכנית זכתה לשבחים רבים על-ידי חבר השופטים בפרוייקט סיום התואר.

פרוייקט גמר של מסלול הרדיו במכללת ספיר משודר בקול ישראל
3 מיוצרי התכנית: עידו, מריאנה וספיר

המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אורלי סוקר, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו, תקשורת דיגיטלית ותקשורת שיווקית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות, "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
4 + 3 =