כנס "בן ממשיך בפריפריה" התקיים במכללת ספיר

ברק גולדנברג

הכנס שהתקיים בשיתוף הקשת הדמוקרטית המזרחית, פורום הקרקעות והמכללה האקדמית ספיר, דן בסוגיות של צדק חלוקתי וחברתי בפריפריה. יוזמת התוכנית נילי אהרון (26) תושבת ירוחם, בוגרת בהצטיינות של המחלקה למנהל ומדניות ציבורית במכללת ספיר.

"בן ממשיך בפריפריה" הינה תוכנת לעידוד זוגות צעירים ילידי הערים בפריפריה לרכוש בית או שטח באזור ערי הפיתוח ולהשתלב באוכלוסיית המקום, בדומה לבן ממשיך בקיבוצים ובמושבים.

הכנס שהתקיים, היה ראשון בתוכנית ולקחו בו מומחים ואנשי שטח רבים ביניהם יו"ר הועדה למלחמה בעוני – אלי אללוף, ד"ר הני זובידה בעל הבלוג "ביקורת ולא בהכרח בונה", פרופ' יוסי דהאן ראש החטיבה לזכיות אדם במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן וד"ר ארז צפדיה ראש המחלקה למנהל ומדניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר.

"אנחנו, שגדלנו כאן וחווינו את הקשיים על בשרנו, אוהבים את הבית, והמדינה צריכה להאמין בנו ולהפסיק לחפש מושיעים מבחוץ. צריך להקצות משאבים לטובת בני המקום על ידי הקצאת קרקעות בסבסוד, ולהגדיל הנגישות להשכלה ולתעסוקה איכותית. רק כך חותרים לשוויון אמיתי ומקטינים פערים" הסבירה אהרון.

כנס בן ממשיך בפריפריה - המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר

בנוסף השתתפה בכנס העיתונאית מיקי חיימוביץ' וצוות תכנית "המערכת" המסקרת את מסעה של אהרון ובודקת את התקדמותה של התוכנית לשינוי חלוקת הקרקעות בפריפריה.

כנס בן ממשיך בפריפריה - המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר
צילומים: לירון בוזגלו

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

לפרטים נוספים:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
14 + 2 =