שיתופי פעולה בינלאומיים בפרויקט טמפוס TACHYwe בביה"ס לעבודה סוציאלית

ביקורי סטודנטים בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר, במסגרת שיתופי פעולה בינלאומיים בפרויקט טמפוס TACHYwe

פרויקט Transnational Academic Careers in Child and Youth Welfare עוסק בפיתוח תכנית לימודים ומסלול הכשרה אקדמי בינלאומי בתחום רווחת ילדים ובני נוער. במסגרת הפרויקט הסטודנטים וחברי סגל הפרויקט מישראל ומהמוסדות השותפים עוברים התנסות ולומדים בארצות השונות המשתתפות בפרויקט ואף עורכים מחקרים וימי עיון משותפים. הפרויקט כמו גם ביה"ס לעבודה סוציאלית זכה למימון אירופי. בראש הפרויקט של ספיר עומדת פרופ' אורית נוטמן שורץ – חוקרת ראשית ושותפים בו ד"ר יצחק לנדר וד"ר רבקה רנץ.

סטודנטים מבית הספר "וובדון רוסטוב" לעבודה סוציאלית במוסקבה, התארחו בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר
פרופ' אורית נוטמן-שורץ ערכה לסטודנטים סיור במכללת ספיר והרחיבה על יישום תכנית טמפוס TACHYwe בבית הספר לעבודה סוציאלית. במסגרת הסיור הגיעו לבית הספר התיכון "שער הנגב", נפגשו עם התלמידים וקיבלו הסברים על התמודדות ילדים ובני נוער עם החשיפה המתמשכת לאיום בטחוני.
הסטודנטים ביקרו בשירות הפסיכולוגי הקהילתי במועצה האזורית שער הנגב בו הוצג בפני הסטודנטים המשחק "מקום בטוח", שפותח ככלי טיפולי ייחודי לאוכלוסיית המקום, המתמודדת עם תגובות דחק וטראומה כתוצאה מהמצב הביטחוני.

עוד במהלך יום הביקור, השתתפו הסטודנטים בסדנא בנושא "הילד הפנימי", שהועברה ע"י ד"ר יצחק לנדר, אשר חשף את הסטודנטים לשיטת עבודה יצירתית עם ילדים ובני נוער. במהלך הסדנא, הסטודנטים הסתמכו על חוויות הילדות שלהם והעלו נושאים קשים כמו עזיבת אבות את הבית, אלימות במשפחה, אלכוהוליזם ובעיות נוספות, המשקפות את המצב החברתי ברוסיה.

סטודנטים מבית הספר "וובדון רוסטוב" לעבודה סוציאלית במוסקבה מבקרים במכללת ספיר
סטודנטים מבית הספר "וובדון רוסטוב" לעבודה סוציאלית במוסקבה מבקרים במכללת ספיר

סטודנטית מ"האוניברסיטה החופשית" בבוזן, איטליה, ביקרה בבית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר
הסטודנטית, גב' אריקה סטיזה, נפגשה במהלך ביקורה במכללת ספיר עם סטודנטים ומרצים מבית הספר לעבודה סוציאלית בספיר, באמצעותם העמיקה בגישות השונות של בית הספר ללימוד המקצוע. הסטודנטית הצטרפה לקבוצת בנות שירות לאומי יהודיות ובדואיות, המשתתפות בתכנית ה"מנטורינג" בספיר והתוודעה לסיפוריהן האישיים ולתפקיד העובדות הסוציאליות בתכנית זו.

בהמשך היום, סיירה אריקה בבית הספר האזורי "שער הנגב", במהלכו נפגשה עם מנהל בית הספר והכירה את משמעות הלמידה במרחב מוגן וההשלכות הרגשיות וההתנהגותיות במצב של חשיפה מתמשכת לאיום. עוד נחשפה הסטודנטית לאורח החיים של התושבים בשדרות ויישובי הנגב, ערכה סיור בתצפית ליד אחד מהקיבוצים בקרבת הגבול, ושמעה על המאמץ לקיים סוג של קשר עם השכנים מעבר לגבול באמצעות אספקה של מים ומוצרים שונים.

ב-20.1.15 יתקיים במכללת ספיר יום עיון בנושא מגמות רב לאומיות בנושא רווחת ילדים ונוער - המקרה של יישובי הדרום

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר שם לו למטרה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע ובעלי מודעות אישית וחברתית, המגלים גמישות, יוזמה וביקורתיות. הלימודים משלבים קורסים תיאורטיים ביחד עם קורסים יישומיים והכשרה מקצועית בשדה כבר מהשנה הראשונה. בביה"ס חמישה מסלולי התמחות: טראומה ואובדן, תעסוקה ואבטלה, שיקום ועבודה סוציאלית בינלאומית.

סטודנטית מ"האוניברסיטה החופשית" בבוזן, איטליה בבית הספר "שער הנגב"סטודנטית מ"האוניברסיטה החופשית" בבוזן, איטליה בבית הספר "שער הנגב"
סטודנטית מ"האוניברסיטה החופשית" בבוזן, איטליה בבית הספר "שער הנגב"

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל:
ברק גולדנברג, ע. דובר - 052-3122597
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
15 + 2 =