הודעה לעיתונות

ספר חדש לד"ר שני קונה, מרצה במחלקה לניהול המשאב האנושי

יצא לאור "מקצועיות נזילה | ייעוץ ארגוני במבט ביקורתי", ספרה של ד"ר שני קונה, מרצה במחלקה לניהול המשאב האנושי במכללת ספיר, אשר עוסקת בייעוץ ארגוני וחוקרת את התחום.

"מהו סוד קסמו של הייעוץ הארגוני האישי? מה גורם למנהלים בכירים לראות ביועץ הארגוני שלהם "אי של שפיות" בתוך כאוס ארגוני של חוסר ודאות? ספר זה מספק, לראשונה בישראל, מבט מרתק על השאלות הללו, שעדיין מחכות לתשובה מלאה. שני קונה הצליחה להגיע למקום שכף רגלם של חוקרים מעטים בלבד דרכה בו – מקום שנמצא מעבר לקווי הביורוקרטיה הארגונית, היררכיית הניהול והמחסומים הפסיכולוגיים." פרופ' אביעד רז, מתוך פתח הדבר לספר

הפופולריות של הייעוץ הארגוני מרתקת ומתעתעת כאחד עבור העוסקים בו והחוקרים אותו, שכן עדיין רב בו הנסתר על הנגלה: מהו, בעצם, ייעוץ ארגוני? מהם גבולות התחום? מהו הערך המוסף שלו לעומת עיסוקים או מקצועות אחרים שארגונים נעזרים בהם? מי יכולים לפעול כיועצים ארגוניים? מהו הקשר בין ייעוץ ארגוני לאקדמיה? מה חשוב לארגונים כשהם בוחרים יועצים ארגוניים? מהם הצרכים העיקריים של מנהלים אשר זוכים למענה בקשרי ייעוץ אישי?

בחיפוש אחר מענה לשאלות אלה, מוצג סיפורם של מנהלים בארגונים אשר פוגשים במסגרת תפקידם ביועצים ארגוניים חיצוניים. הספר חושף את הדרמה המתרחשת מאחורי הדלתיים הסגורות של קשר הייעוץ האישי, שכן לקשר המקצועי הייחודי הזה מביאים המנהלים את מצוקתם, ובעיקר את המפגש האישי שלהם עם התפקיד הניהולי – ידע וכישורים לצד חוסר ביטחון, דרישות תפקיד תובעניות לצד שאפתנות ומסירות. במקביל, זהו סיפורה של פרקטיקת הייעוץ הארגוני בישראל – את המנהלים פוגשים יועצים ארגוניים אשר מנסים לסייע בדרכים שונות, תוך מתן ביטוי לתפיסות מקצוע מגוונות, מרתקות וגם מעוררות תהיות.

הספר בהוצאת רסלינג, בשיתוף המכללה האקדמית ספיר

ספר חדש לד"ר שני קונה,מהמחלקה לניהול המשאב האנושי

המחלקה לניהול המשאב האנושי במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אסתי אונגר-אבירם, מציעה תכנית לימודים ייחודית ללימודי תואר ראשון המושתתת על הבנת המערכת הארגונית מנקודות מבט פסיכולוגיות, סוציולוגיות, כלכליות וניהוליות. תוכנית הלימודים מוכרת על ידי העמותה הישראלית לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש, ובוגריה מיועדים להשתלבות בתפקידי ניהול בגופים עסקיים וחברות עם התמחות ובניהול המשאב האנושי.

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

לפרטים נוספים:
אורטל פחימה, ע. דובר - 054-4387101
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 0 =