פרס הצילום החברתי

תחרות צילום פתוחה לציבור הנושאת פרס כספי על נושא חברתי מסוים הנבחר מדי שנה. בתחרות משתתפים צלמים מקצועיים וחובבים מכל רחבי הארץ. הפרסים לשלושת המקומות הראשונים מוענקים באירוע הפתיחה של הכנס.

2016 - צילומים בנושא: "מלחמת תרבות"
הזוכה: דניאל שטרית
היוצרת מתארת את הצילום:
מצעד הגאווה בירושלים, 2015. ישי שליסל נתפס לאחר שדקר 5 צועדים ורצח את שירה בנקי.
פרס הצילום החברתי כנס שדרות לחברה 2016

2015 - צילומים בנושא: "פרופייליניג"
הזוכה: אופיר בר נתן
מנימוקי השופטים לפרס: "בעצם הבחירה להציב במרכזו פורטרט של אדם מבוגר יושב על מיטת יחיד בסיטואציה אינטימית כאשר תחושה חריפה של בדידות מציפה את המתבונן, הצילום מאפשר לחשוב על המשמעות של הירואיות והנכונות של היחיד לסכן את חייו למען מדינה. באופן מעניין, נדמה שעיטורי המלחמה ואותות הגבורה המתיישנים משווים לחדר באחת אווירה של מוצב צבאי, ותחושה של חיים במלחמה אינסופית עולה מהעבודה. בנוסף, ההשתקפות במראה, מייצרת מחשבה על הקשר בין הקיום הפיזי לבין הדימוי של היחיד, כאשר ההופעה של גיבור הצילום, מופיעה כסוג של תמונת זיהוי של חייל נצחי וגורמת לחשוב על הקשר בין מלחמה למרחב הפרטי."
זוכה פרס הצילום החברתי כנס שדרות לחברה 2015

2014 - צילומים בנושא: "מרחב מוגן"
הזוכה: אלי בצרי על הצילום "כיפת ברזל"
היוצר מתאר את הצילום:
"יירוט כיפת ברזל מעל גוש-דן תרם ליצירת מרחב מוגן עבור ריכוז האוכלוסיה הגדול במדינה."
מנימוקי השופטים לפרס: "האם המלחמה מכוערת? האמן הצליח באמצעות צילום לילי של מעוף טיל כיפת ברזל מעל שמי העיר לעשות היפוך ערכים. רגע של אימה, פחד, הרס ואכזריות הפך לתמונה אסטטית, מהנה, ייחודית ביופייה. יש משהו קסום באופן בו צומח לו אל על קו האור מאופק העיר המוארת ומצייר את עצמו בחושך השמיים."

"כיפת ברזל" זוכה פרס הצילום החברתי כנס שדרות לחברה 2014

2013 - צילומים בנושא מעמד הביניים
הזוכה: אריאל בן-שנן על הצילום "בית"
מנימוקי השופטים: "לנגד עיניו של הצופה, סיטואציה ברורה ובהירה מוצגת בצבעים עשירים וחיים, הפרטים הקטנים מרכיבים את התמונה לכדי סיפור שלם שכל אחד מאיתנו מכיר"

זוכה פרס הצילום החברתי 2013
לתמונות שהשתתפו בתחרות פרס הצילום החברתי 2013

2012
הזוכה: סיוון אלירזי על הצילום "ארכיפלג"
היוצרת מתארת את הצילום: "הצילום הינו פורטרט עצמי שלי עם אמי. ניסיתי לבחון בו את התנועה של שתינו לאורך הצירים המתמשכים של ילדה - אישה, אם - בת, ואת היפוך התפקידים המתרחש בינינו לעיתים קרובות כתוצאה מתנועה זו. עצם היותי דומיננטית יותר בא ליידי ביטוי הן בפעולת הצילום (אני היא הלוחצת על קבל הרליס ומפעילה את המצלמה) והן בויזואליות של שתינו (אני גבוהה יותר מאמי ונראת מגוננת עליה, ולא להפך)."
פרס הצילום  החברתי 2012 כנס שדרות לחברה סיוון אלירזי על הצילום ארכיפלג

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
12 + 3 =