המחלקה לתקשורת במכללת ספיר קיימה יום עיון שעסק בעבודת העיתונאי במבצע "צוק איתן"

אורטל פחימה

לאחרונה קיימה המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר יום עיון שעסק בחופש הביטוי בשעת חירום, ובעבודת העיתונאי בזמן מבצע "צוק איתן". בחלקו הראשון התקיים פאנל שעסק בחופש הביטוי בזמן מלחמה, ולאחריו התקיים פאנל נוסף בהשתתפותם של כתבים בוגרי המחלקה: כתבי הדרום, אלמוג בוקר ותמיר סטיינמן, והכתב הצבאי, אמיר בוחבוט.

מחלקות ובתי הספר לתקשורת בארץ פתחו את שנת הלימודים, תשע"ה, ביום עיון בנושא חופש הביטוי ועבודת העיתונאי. גם המחלקה לתקשורת בספיר לקחה חלק וקיימה יום עיון אליו הוזמנו עיתונאים בוגרי המחלקה. "חופש הביטוי חיוני במדינה דמוקרטית, ומאפשר לשלל הדעות להיחשף על גבי העיתון ולעורר דיון ציבורי". אמרה רוית הכט, עורכת דעות בעיתון הארץ, והוסיפה כי "החברה שלנו צריכה לדעת להכיל ולאפשר את קיום הבעת הדעות. צריך שלכל אחד מאתנו תהיה את היכולת לבקר את הדעה, וזו בעיניי מדינה דמוקרטית".

בחלקו השני של הכנס התקיים פאנל בנושא עבודת העיתונאי בשעת חירום, ואליו הוזמנו עיתונאים בוגרי המחלקה שסיפרו על עבודתם במהלך מבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון. אמיר בוחבוט, כתב צבאי בוואלה, ציין על עבודתו כי: "בשעות חירום ומלחמה עולה נפח השמועות ודיווחי הכזב. חשוב שהעיתונאי יבדוק עשר פעמים  אפילו אם יש לחץ מהמערכת, ויעביר הדיווח שמסתמך על המקורות האמינים ביותר. אמנם קשה להיות אמין במאה אחוזים, אבל צריך לשאוף לשם".

על עבודת העיתונאי במהלך "צוק איתן" סיפר אלמוג בוקר, כתב הדרום בערוץ 10, כי "אחד היתרונות שיש לכתב דרום הוא המגורים באזור, כך אנחנו מכירים את התרבות והאנשים פה. מהר מאד החדשות הופכות באנליות. בין השידורים במהלך המבצע ליקטתי מידע על האזור, דיברתי עם התושבים ועם ראשי הערים והרשויות. שאלתי אותם איך הם מתמודדים, ולאן כל המצב יוביל. שילבתי את המידע הזה  בתוך הדיווח השוטף, וכך הענקתי ערך מוסף מעבר לדיווח הרגיל על ההתרחשויות". תמיר סטיינמן, כתב הדרום בערוץ 2, הוסיף והתייחס לכך שצריך גם לסקר את הצד השני "במהלך המלחמה דיווחתי את המתרחש אצלנו ובו בזמן הפכתי להיות מטרה של הצד השני. תחנת טלוויזיה חדשותית צריכה לשאוף לסיקור מאוזן יותר ולתת ביטוי לשני הצדדים. במבצע האחרון זה היה חסר לי".

המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, בראשות ד"ר אורלי סוקר, מכשירה סטודנטים בתחומי התקשורת השונים: עיתונות, רדיו, תקשורת דיגיטלית ותקשורת שיווקית. הלימודים משלבים בין תיאוריה ועשייה עיתונאית. הסטודנטים במחלקה מפעילים אתר חדשות, "ספירלה", ואת רדיו "קול הנגב". בוגרים רבים של המחלקה משולבים בתעשיית התקשורת.

ביה"ס לתקשורת במכללת ספיר קיים יום עיון שעסק בעבודת העיתונאי במבצע "צוק איתן"
בתמונה: ד"ר אורלי סוקר, אמיר בוחבוט, אלמוג בוקר ותמיר סטיינמן | צילום: לירון בוזגלו

המכללה האקדמית ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

לפרטים נוספים:
אורטל פחימה, ע. דובר - 054-4387101
סיימון תמיר, מנהל יחידת התקשורת - 054-6755245

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
4 + 14 =