מבנה הלימודים במסלול אנימציה

שנה א'

בסמסטר א' נחשפים הסטודנטים למקצועות האנימציה וליסודות המרכיבים אותה - אנימציה קלאסית, רישום, פיסול,  איור, מבוא לסטוריבורד, יסודות הצילום והעריכה, לימודי כתיבה ושפה קולנועית ואנימטיבית. דגש ניתן גם ללימוד כלים בסיסיים, כגון פוטושופ ותוכנות אנימציה.
במהלך סמסטר ב' הסטודנטים מעמיקים עוד במקצועות האנימציה, ונחשפים לטכניקות אקספרימנטאליות בתחום. הסטודנטים חוויםהתנסות ראשונית בבימוי ועריכה קונספטואלית, התמודדות עם דימויים על גבי ציר זמן.

שנה ב'

בשנה ב' נפגשים הסטודנטים עם אנימציית דמויות, ומתחילים ללמוד אנימציית תלת מימד ממוחשבת וסטופ-מושן. במקביל, הם מחזקים את כישוריהם בתחומי הסיפור, העריכה והביקורת.
בסמסטר ב' מתמודדים הסטודנטים לראשונה עם הפקה ארוכה המשלבת את כל המרכיבים השונים של היצירה האנימטיבית, לרבות מוסיקה ופסקול. בנוסף, מעמיקים בהיבטים השונים של העיצוב לסרט, עיצוב הדמויות וארט דיירקשן. הסטודנטים לומדים שיעורי משחק ומתמודדים עם אנימציית דמויות מאופיינת מורכבת. בשיעור הבימוי לומדים הסטודנטים על מגוון גישות ליצירה וביטוי ורוכשים כלים יצירתיים לגיבוש זהות אמנותית.
פורטפוליו: בסוף שנה ב' הסטודנט יגיש את תיק עבודותיו לבחינת מרצי המסלול, לפני בחירת ההתמחות של שנה ג'. בוועדה נבחנת התקדמות הסטודנט, ולאחר דיון והתייעצות מוחלט האם הסטודנט עובר לשנה ג' או חוזר על מקצועות בהם נכשל או לא הגיע להישגים הנדרשים.

שנה ג`

בשנה ג' הסטודנטים מתחלקים להתמחויות השונות - אנימציה קלאסית, תלת מימד ממוחשב, וסטופמושן. במהלך השנה הסטודנטים מעמיקים בלימודי אנימציית דמויות ושלבי ההפקה השונים והתוכנות הקשורים לטכניקה בה בחרו ורוכשים ארגז כלים נרחב להתמחותם. בנוסף, לומדים כלי עזר כגון אפטר-אפקטס ופלאש.
בסמסטר ב' מפיקים סרטון אנימציה קצר ומתנסים בעבודה על הפקה ארוכה בעלת ערכי הפקה גבוהים. מטרות הסמסטר: ליטוש סופי של מגוון הכישורים הדרושים ליוצר על מנת להפיק סרט קצר בטכניקה בה בחר להתמחות.
במהלך השנה, מתחילים לכתוב את התסריט לסרט הגמר אותו יפיקו בשנה ד'.

שנה ד`

השלמת חובות אקדמיים והפקת סרט גמר.
לכל פרויקט מוקצה מנחה צמוד בבחירתו של הסטודנט, ומתקיימים מפגשים שבועיים של כל הסטודנטים עם ראש המסלול, למעקב ותמיכה.
* במהלך הלימודים משולבות סדנאות אמן המועברות על ידי אנימטורים ויוצרי אנימציה מחו"ל.

 

לרשימת הקורסים המפורטת ע"פ סמסטרים

מסלול אנימציה במכללת ספיר

מסלול אנימציה

ראש המסלול - ריקרדו ורדסחיים

מזכירות בית הספר - cinema@sapir.ac.il

רכזת סטודנטים - נעה סגל-נאור
077-9802460