הודעה לעיתונות

שר הרווחה מאיר כהן ביקר במכללת ספיר

יו"ר הוועד המנהל במכללת ספיר, עו"ד גלעד שר: "במקום להעביר עוד 40 מיליון ש"ח להתנחלויות, צריך להעביר את הכספים האלה כאן ועכשיו לעוטף עזה"
שר אמר את הדברים במסגרת ביקורו של שר הרווחה מאיר כהן במכללה. השר כהן: "ספיר היא החומר המחבר באזור"

שר הרווחה מאיר כהן ביקר היום במכללת ספיר ושמע מהנהלת המכללה על הסוגיות הלא פשוטות איתן מתמודדת המכללה בימים אלה על רקע מבצע "צוק איתן" ועל פרויקטי הסיוע והתמיכה שמפעיל בשדרות ובאזור עוטף עזה, בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה. השר שדיבר על חשיבות המכללה לאזור אמר כי "יש לדאוג שסטודנטים רבים יגיעו לכאן ויקבלו סיוע כלכלי. ספיר היא החומר המחבר באזור הזה. המכללה יכולה להכשיר את העובדים במרכזי הרווחה של משרד הרווחה". השר כהן אמר עוד כי ימשיך וילווה באופן אישי את הפרויקטים שיוזמת כעת המכללה לשיקום האזור.

בפני השר הוצגו מגוון הפעילויות בהן מעורבת המכללה לחיזוק הקהילה בעוטף עזה ביניהם: מז"ח – מרכז זכויות חברתיות המרכז קבוצות תושבים בשדרות שעוסקות בהעצמה חברתית וקהילתית, ופעולות למימוש זכויות של אוכלוסיות חלשות. עוד הוצגה בפני צוות השר 'היחידה למעורבות חברתית' המפעילה בעוטף עזה כ-800 סטודנטים בתמיכה לילדים ונוער, קשישים ואנשים הסובלים ממגבלות מנטליות.

יו"ר הוועד המנהל וחבר הנאמנים של המכללה האקדמית ספיר, עו"ד גלעד שר הודה לשר כהן על ביקורו במכללה וציין שדווקא בימים אלה נדרשת הממשלה לשנות מן היסוד את הקדימויות וסדרי העדיפות התקציביים שלה. "במקום להעביר עוד 40 מיליון ש"ח להתנחלויות, צריך להעביר את הכספים האלה כאן ועכשיו לעוטף עזה בכלל ולמכללת ספיר בפרט.

ספיר ממשיכה בשגרת הלימודים, הבחינות והמעורבות החברתית, היא מציגה מודל של אקדמיה המשולבת בסביבתה, שער הנגב ושדרות, בעשייה ובפיתוח תוך שיתוף פעולה מלא בתקופה לא קלה לתושבי האזור, לסטודנטים ולסגל. מקצת הפרויקטים שהיא מובילה - כמו מרכזי הזכויות החברתיות - יכולים להיות מיושמים בהצלחה גם באקדמיות נוספות במרכז הארץ ואף בחו"ל".

גם נשיא המכללה הפרופ' עמרי ידלין התייחס לחוסן ולעוצמה שמביאים עימם הסטודנטים ואמר כי המכללה היא "חלוץ לפני המחנה. החוסן שאנחנו משדרים בא לידי ביטוי באזור כולו. כל פרויקט של המכללה הוא אזורי ואנחנו מתעקשים להמשיך בשגרה".

ביקור שר הרווחה מר מאיר כהן במכללת ספיר
פרופ' אבי בסר, סגן נשיא המכללה לעניינים אקדמים, מאיר כהן, שר הרווחה, ד"ר מירב משה ראשת בית הספר לעבודה סוציאלית | צילום: לירון בוזגלו

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
11 + 0 =