חותמת אישית, תחרות מכללת ספיר ליצירה צעירה

חותמת אישית, תחרות מכללת ספיר ליצירה צעירה
תחרות מכללת ספיר לסיפורים קצרים ע"ש ענת דותן-עמר בשיתוף עמותת ע.נ.ת

תחרות "חותמת אישית" היא תחרות סיפורים קצרים יוקרתית, שעורכת המחלקה לתרבות יצירה והפקה במכללת ספיר, בראשות ד"ר עמרי הרצוג, בשיתוף עם עמותת ע.נ.ת.

עמותת ע.נ.ת - עידוד נטיעות תרבותיות בנגב, הוקמה לזכרה של ענת דותן-עמר, בתה של חברת הכנסת לשעבר עמירה דותן, חברה בחבר הנאמנים של מכללת ספיר.

תחרות "חותמת אישית" נערכת מזה שש שנים ומתקיימת השנה ב-25 בינואר, 2018 בעלמא – בית לתרבות עברית בתל-אביב. התחרות, שיזמה פרופ' נורית גרץ – לשעבר ראש המחלקה לתרבות יצירה והפקה במכללת ספיר, היא חלק מחזון המכללה להעניק שוויון הזדמנויות, לעודד יצירה מקורית ולאפשר במה ליוצרים צעירים בתחילת דרכם, ובכך לוקחת מכללת ספיר חלק נרחב בשימורו ועיצובו של עולם התרבות הישראלי.

פאנל השופטים בתחרות "חותמת אישית", מורכב מדי שנה מדמויות מובילות בעולם התרבות, הספרות והרוח, וביניהם, עמיחי שלו – מרצה במחלקה לתרבות יצירה והפקה, סופר, עורך ומבקר ספרות, אברהם בלבן -  חוקר ספרות, סופר, משורר ופרופסור לספרות עברית באוניברסיטת פלורידה, אגי משעול – משוררת, יותם שווימר – מבקר ספרות ב- Ynet ועוד.

שווי הפרסים שיחולקו בתחרות יעמוד על 25 אלף שקלים, מה שמכתיר את תחרות "חותמת אישית" לתחרות המעניקה את הפרס הספרותי הגבוה בישראל. השנה עוסקת תחרות "חותמת אישית" בנושא "אני ישן/ה וליבי ער" ומיועדת לסופרים עד גיל 35 שסיפוריהם לא עולים על 2500 מילים