הינך נמצא כאן

"ניהול עוסק בבני אדם. הוא נועד להביא לכך, שאנשים יוכלו לתפקד בצוותא, ימצו את נקודות העצמה שלהם ויוודאו שנקודות התורפה שלהם לא יהיו רלבנטיות. זו כל מטרתו של ארגון... ולבסוף הדבר החשוב ביותר, שצריך לזכור ביחס לכל חברה, הוא התוצאה. התוצאה של עסק היא לקוח מרוצה. התוצאה של בית חולים היא חולה שהחלים... התוצר במפעל הוא המוצר הרווחי. התוצאות קיימות רק בחוץ"
מתוך פיטר דרוקר, על הניהול כמקצוע

בין ניהול העוסק בבני אדם (עובדי הארגון) לניהול שעסוק בהשגת תוצאות (הלקוחות והשוק) פועלים המנהלים העסקיים ומנהלי הארגון. המנהלים נדרשים ל-Sensing מתמיד, שבעקבותיו תיווצר תגובה או יוזמה לתנאים שנוצרים מחוץ לארגון, תוך שיקול במצב פנים הארגון. מצב זה דורש ממהל נכונות לשינוי, אומץ ללמוד ולהשתנות. אלו הם בעצם הליבה של עולם הניהול.

יועץ ארגוני, מלווה את המנהלים בתוך שני העולמות: הנעת עובדים בארגן והשגת התוצאות בחוץ, תוך אבחון המצב הקיים והתווית השינוי לעתיד. כל אלו דורשים יועץ ארגוני, המשלב איכויות של הבנה והתערבות, הן בהיבטים ארגוניים-מערכתיים והן בהיבטים אישיים.
קורס ייעוץ ארגוני יקנה כלים ויאפשר לבוגרי התוכנית לקחת חלק פעיל ומוביל בפיתוח יכולות ארגוניות החיוניות לתפקודם בהווה ולצמיחתם העתידית.

עוד על מקצוע הייעוץ במאמרו של דני גל', יועץ ארגוני בכיר, "התפתחות מקצוע הפיתוח הארגוני - התבוננות אישית"

מקום הלימודים
המכללה האקדמית ספיר

מועד פתיחת הלימודים
9.12.14

סגל המרצים
סגל המרצים מתבסס על מרצים ממכללת ספיר ואורחים נוספים.
הסגל יכלול מרצים מתחומי התמחות שונים ורלבנטיים, בהתאם לאשכולות הלימוד שבתוכנית.

ייחודיות הלימודים בספיר

  • פיתוח התוכנית קורס ייעוץ ארגוני, התבססה על מצבי התפקיד של יועץ הארגוני. מתוכם נבנו המיומנויות הנדרשות תוך שילוב של רקע תיאורטי תומך. כל אלו מאפשרים תוכנית שהיא למידה מתוך חוויה ומתוך חיבור בלתי נפרד לעשייה.
  • תוכנית לימודי ייעוץ ארגוני מועברת על ידי יועצים ארגוניים, שעוסקים בעשייה ייעוצית שוטפת תוך תמיכה תיאורטית מצד המחלקה ליהול המשאב האנושי במכללה האקדמית ספיר.
  • במסגרת לימודי הייעוץ הארגוני יושם דגש על מפגש עם השטח - עם יועצים בכירים, שמובילים עשייה ייעוצית, ועם אנשי משאבי אנוש ומנהלים בארגונים שנוטלים חלק יומיומי בפעילויות ארגוניות.
  • בוגרי קורס ייעוץ ארגוני יהיו חלק מקהילה מקצועית דרומית המחוברת היטב לאתגרי הנגב והדרום ולקהילת המנהיגים שתוביל את האזור קדימה.
  • לבוגרי קורס הייעוץ ארגוני, אשר זכאים לתעודה, תוקם קבוצת עמיתים, אשר מטרתה לאפשר תמיכה מקצועית גם לאחר סיום הלימודים הפורמלים. ההשתתפות בקבוצת העמיתים אינה כרוכה בעלות נוספת. קבוצת העמיתים תתקיים במתכונת של שני מפגשים בני שעה וחצי ופתיחתה מותנית במינימום נרשמים.
  • המכללה האקדמית ספיר הינה מכללה הציבורית הגדולה בישראל. עובדה זו מקנה יתרון לתלמידים המקבלים שירותים אקדמיים ופיזיים ברמה אוניברסיטאית ופותחת בפניהם את האפשרות ללמוד ברמה הגבוהה ביותר.

תעודת הסמכה
למשתתפים, שיעמדו בדרישות התוכנית, תוענק תעודת בוגר קורס יעוץ ארגוני למנהלים, מטעם מכללת ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך.

הנחה בשכר לימוד לקורסים בספיר לחברי בהצדעה

אנשי קשר

ניהול אקדמי, גב' אורית אבירם שמריהו

יועצת ארגונית בעלת נסיון של 20 שנים בתחומי משאבי אנוש שונים:

פיתוח ארגוני, פיתוח אישי וצוותי, ניהול קריירות בארגונים,

ניהול מחלקת משאבי אנוש ופיתוח הדרכה.

בעלת תואר שני בסוציולוגיה ארגונית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

מומחית בכירה במשאבי אנוש של העמותה לניהול משאבי אנוש.

יועצת לעמותות ולארגונים בשילוב אוכלוסיות מגוונות בשוק העבודה

בעלת ניסיון כמנהלת חברה העוסקת ביעוץ קריירה אישי ובתחום ה-Outplacement

 

מזכירות המרכז ללימודי חוץ והמשך

077-9802351/41

פקס - 08-6891282

infost@sapir.ac.il