לוח מודעות

מה הכי נכון בשבילי? קורס אנגלית מקוון או קורס פרונטלי?

סטודנטים יקרים,

כידוע לכם, בסמסטר הקרוב תהא לכל אחד ואחת מכם האפשרות לבחור בין קורס פרונטאלי באנגלית לבין קורס מקוון באנגלית. זו אכן התלבטות לא פשוטה וברצוננו לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבור כל אחד ואחת מכם. חשוב להדגיש שלכל סטודנט יש סגנון למידה אישי ומיוחד, ומה שמתאים לסטודנט מסוים לא בהכרח מתאים לאחר, כך שאין המלצה אחת שהיא רלוונטית עבור כולכם.

היתרונות של הקורס המקוון הם ברורים: הוא זול יותר, ניתן ללמוד אותו בבית ושעות הלימוד שלו גמישות. יחד עם זאת, לפני החלטה על קורס מקוון, אנו ממליצים לכם לשאול את עצמכם את השאלות הבאות, ולענות עליהן בכנות:

 1. האם יש לי משמעת עצמית כדי לעקוב אחרי מערכי לימוד מקוונים מתחילתם ועד סופם?
 2. האם יש לי קושי מיוחד באנגלית שהיה שם לאורך כל השנים בבית הספר היסודי והתיכון?
 3. האם אני זקוק להסבר של מרצה כשאני לא מבין משהו, או האם אני יודע לפתור בעיות כאלה באופן עצמאי?
 4. האם אני מסוגלת לעקוב אחרי הרצאה שלמה באנגלית ללא אינטראקציה עם מרצה?
 5. האם אני יכול להתכונן למבחן באופן עצמאי ללא תרגול אינטנסיבי?

חשוב גם לציין שחומרי הלימוד הנמצאים במערכים המקוונים אינם זהים לחומרים בקורסים הפרונטליים. המבחנים, לעומת זאת, הינם זהים. דהיינו, סטודנטים שיבחרו ללמוד את הקורס המקוון ייבחנו באותה בחינה בה נבחנים התלמידים שלמדו את הקורס הפרונטאלי, והמבוססת על אופן הלימוד ורמת הקושי של הקורס הפרונטלי. 

אלה מכם שזקוקים לשיחה "אחד-על-אחד" בנושא, מוזמנים לפנות אלינו.

בברכה,

המחלקה לאנגלית אקדמית

מכללת ספיר

07/03 - סדנת גמילה מעישון במיוחד עבורכם הסטודנטים

שכר לימוד אוניברסיטאי ושנת לימודים ראשונה חינם במכללת ספיר בלימודי תואר ראשון

הינך נמצא כאן

תואר ראשון בתרבות במכללת ספיר

פתיחת סמסטר אביב תשע"ו

בלימודי תרבות, יצירה והפקה (Cultural Studies) חוקרים את עולמנו באופן שחוצה חלוקות תחומיות מקובלות. הם משלבים אמנויות, תקשורת, דת, אידיאולוגיות פוליטיות, פסיכולוגיה, מבנים חברתיים, לימודי גוף ואפילו תפיסות עולם ניהוליות. כל אלו מעצבים אמונות, ערכים, התנהגויות וזהויות של פרטים ושל קבוצות. הלימודים מתאפיינים במחשבה ביקורתית ובדגש על תיאוריות עכשוויות. בצד הלימודים העיוניים, התכנית מציעה כלים להשתלבות פעילה בשדה התרבות הישראלי, בשתי התמחויות: ניהול תרבות וכתיבה ועריכה בתחומי התרבות.

ייחודה של התכנית לתרבות, יצירה והפקה הוא בשילוב ההיבטים התיאורטיים של התרבות עם רכישת מיומנויות מקצועיות לקריירה בתחומי התרבות בישראל.

מטרת התכנית
בצד העיוני מטרת התכנית להקנות לסטודנטים כלי ביקורת, חשיבה וחקירה, שיאפשרו להם לזהות את הכוחות החברתיים, האידיאולוגיים, האסתטיים והפוליטיים שפועלים בשדה התרבות והחברה, ולנתח באופן ביקורתי את מנגנוני פעולתם. במהלך לימודיהם ילמדו התלמידים להבחין במתח שבין תרבות גבוהה לתרבות פופולרית, בין תרבות מרכז לתרבויות שוליים; יכירו תרבויות לאומיות שונות ותתי תרבויות; יעסקו בביקורת מגדרית, מעמדית ואתנית שמשפיעה על עולמות החברה והתרבות; ירכשו מיומנויות בניתוח ביטויים תרבותיים במדיה שונים, כמו אמנות, ספרות, קולנוע, טלוויזיה, מוזיקה ומדיה דיגיטלית; ויוכלו לעמוד על זיקות בין תרבות לבין זהות אישית וקולקטיבית.

בצד המעשי יכירו הסטודנטים את אופיו ואת מבנהו של שדה התרבות הישראלי, על המוסדות, הגופים ודרכי הפעולה שקיימים במסגרתו, וירכשו כלים מקצועיים בתחומי יזמות, הפקה, ניהול ושיווק התרבות; וכן יצירת תוכן תרבותי, כתיבה ביקורתית ויוצרת. ההתנסות בתחומים אלה תתקיים בסדנאות ובפרויקטים.

אופק תעסוקתי
לתכנית שני מסלולי התמחות שיכשירו את הבוגרים להשתלבות בשוק העבודה:
הסטודנטים במסלול זה ילמדו מיומנויות של ניהול תרבות: ייזום פרויקטים, פסטיבלים וגופי תרבות, וירכשו מיומנויות בשיווק, בתקצוב ובהפקה של אירועי תרבות. הסדנאות המעשיות ישלבו אותם בעשייה ממשית בגופי תרבות כמו מוסדות קולנוע ותיאטרון, בימות מוזיקה, מוזיאונים ואגפי תרבות ציבוריים, פסטיבלים וכו׳. מסלול זה מתמקד בכתיבה, עריכה והפקת תוכן.

כתיבה ועריכה: בהוצאות לאור ובעיתונות הכתובה והדיגיטלית. הסטודנטים יכירו את סוגי המדיה השונים ואת הכללים הייחודיים להם, וכן יתנסו בכתיבה ובפרסום של ביקורות, סקירות, ראיונות, כתבות מגזין, פרוזה ושירה בבמות שונות. בנוסף, ירכשו כלים בתחום יחסי הציבור בתחום.

המחלקה מפעילה מועדון בוגרים, שמסייע לבוגרי התואר להשתלב בשוק העבודה ומלווה אותם לאחר סיום לימודיהם. רבים מבוגרינו השתלבו בגופי תקשורת, בתפקידי ניהול במוסדות תרבות וביזמות תרבותית, בתפקידי ניהול תוכן אמנותי, שיווק תרבות, הפקה וניהול פרויקטים.

משך הלימודים: 3 שנים

נועם קרון, בוגרת המחלקה לתרבות, מספרת על חוויות הלימודים במכללת ספיר

    

 • סגל מנהלי

  ראש המחלקה, ד"ר עמרי הרצוג  
  Omri.herzog@gmail.com • 077-9802337

  ראשת הלימודים המעשיים, שירה לפידות

  יו"ר ועדת הוראה, טלי גולדשמיט

  רכזת המחלקה, גב' דגנית בן שימול

  יועצת המחלקה, גב' כרמית מייבך
  ccp@sapir.ac.il • 077-9802423

  שעות קבלה במחלקה:
  ימי א' - ד' ביון השעות  10:00 - 12:00 ו-בין השעות 14:00 - 15:00
  אנא, הקפידו על שעות הקבלה.

   

  לעמוד המחלקה לתרבות, יצירה והפקה

רותם אלון בוגרת המחלקה לתרבות יצירה והפקה, שיתפה אותנו במפגש המרגש שלה עם נשיא המדינה ה-9 מר שמעון פרס, במהלכו העניקה...
מגזין The Atlantic פרסם השבוע את רשימת 50 שעות הרדיו הטובות בעולם של השנה האחרונה. מדובר ברשימה מכובדת המכילה את מיטב...
נועם פיינהולץ
בית הספר לאמנויות הקול והמסך של מכללת ספיר ופסטיבל קולנוע דרום יארחו בישראל את "שבועיים של במאים" של פסטיבל קאן, החל...
שי פלד