הינך נמצא כאן

תערוכה חדשה בגלריה הלימודית - קטסטרופה

תמונה מתוך התערוכה קטסטרופה

תערוכה של הציירת נטע הררי נבון בבית הספר לאמנות במכללה האקדמית ספיר

במסגרת התערוכה "קטסטרופה", שתפתח בבית הספר לאמנות במכללה האקדמית ספיר ביום חמישי ה-2 בפברואר,  תציג הציירת נטע הררי נבון סדרת ציורים המושפעים ישירות ממראות הטבח בסוריה, צילומי אסונות, זירות פשע וסצנות מיניות אותם אספה מרחבי הרשת. התערוכה מנסה להתמודד עם מציאות המאמצת באופן קבוע דימויים אלימים ומעלה את שאלת המחיר הנפשי וחברתי של חיים לצידם. התערוכה נאצרה על ידי ד"ר טל בן -צבי בשיתוף סטודנטיות החוג לאוצרות בשנה ד' בגלריה האקדמית במכללת ספיר. 

העבודות בתערוכה מבוססות על ציוריו של אז׳ן דלקרואה "מות סארדאנפאלוס" ו-"הטבח בכיוס", בהם מתוארים אירועים היסטוריים של טבח באזרחים רווי אלימות ושפיכות דמים. בכל הדימויים בתערוכה, קיימת אלימות או עקבות שלה, כשריבוי הגופות מעיד על מצבי קיצון.

הגלריה הלימודית במכללת ספיר

האמנית נטע הררי נבון: ״התערוכה הזו היא ניסיון לעכל את מראה הגופות שמוטלות לעברינו מכל עבר במסכים ובחצרות. להבין את השתיקה מול מראות הטבח המזעזעים מסוריה שהציפו אותנו גם במקומות הלכאורה אינטימיים ביותר: במסך הטלפון הנייד בשגרת היומיום, בפיד הפייסבוק, לצד תמונות נופש של חברים. באותה המידה זה גם ניסיון להפר את השתיקה מול גופתה של בחורה שנאנסה ונמצאה מוטלת מתה בחצר בדרום בתל אביב. להפר את האופן שבו טרגדיה כזו מתקבלת בשקט. בהכנעה. כמו שהדימויים האלה פרצו לחיי האישיים הם פרצו גם לתוך הציורים שלי, ואלה הפכו לניסיון לענות על השאלה איזו מציאות נוצרת כשחיים לצד אלימות כל כך נוראה, ואיזה אנשים נוצרים בתוכה. העובדה שתהליך האוצרות נעשה על ידי אנשים צעירים היה קריטי בעיני משום שאלה אנשים שזו המציאות שהם הורגלו לחיות בה. הם מוקפים במראות כאלה כחלק משגרת היום שלהם, זו המציאות שלהם וחשוב לדבר אותה".

אוצרות: ד"ר טל בן צבי בשיתוף סטודנטיות שנה ד' בקורס אוצרות: מורן אסרף, שני מילגיר, רותם סויסה דיאם, טליה לפיד, באסמה אבו חוטי, מרי קושילביץ , ג'ניפר תורג'מן

התערוכה נפתחה ביום חמישי, ה-2 בפברואר, בשעה 16:00, הגלריה הלימודית, בנין הספריה, המכללה האקדמית ספיר

לכתבה על התערוכה

בית הספר לאמנות, חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר, בראשות האמנית מיכל שמיר משלב לימודי אמנות מלאים עם תואר אקדמי בתרבות. הלימודים מעניקים ידע רב וכלים בתחום התרבות והאמנות כמו: הפקה, יצירה, הפצת תרבות והנגשת אמנות. כמו כן, מעניקים הלימודים בביה"ס לאמנות ותעודת "אמן מנחה".

המכללה האקדמית ספיר (ע"ר) היא המכללה הציבורית הגדולה בישראל. לומדים בה למעלה מ-8500 סטודנטים מרחבי הארץ המגיעים לנגב המערבי ומתגוררים בקיבוצי הסביבה. בספיר שכר הלימוד אוניברסיטאי, שנה אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים.

הזמנה לתערוכה קטסטרופה בגלריה הלימודית של מכללת ספיר 2.2.17

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
14 + 3 =
הרשמה לפרויקטים של היחידה למעורבות חברתית
JobSapir - אתר התעסוקה לבוגרים וסטודנטים