הינך נמצא כאן

כתיבה היא המקום בו הכל נולד. זוהי נקודת המוצא של כל מוצר מתחום הקולנוע, הטלוויזיה והאנימציה. תסריט טוב, שלא לומר תסריט מעולה, הוא מצרך יקר ערך, החוליה הראשונה בשרשרת המרכיבה את היצירה כולה אולי אף החוליה החשובה והחזקה ביותר. המקום שיקבע איך ייראה המוצר ובמידה רבה גם מה יהיה עתידו. בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה קיימת היום דרישה עצומה לתסריטאים בעלי קול מקורי ומיומנות גבוהה, מתוך הבנה שתסריטאות היא מקצוע נפרד ועצמאי שיש בו מאגר מצומצם של אנשים מוכשרים, שזוהי עבודתם הבלעדית: כתיבה. ייעודו של מסלול התסריטאות בבית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר הוא לתת מענה רחב לתלמידים המבקשים להתמקד בכתיבה ולהכשיר אנשים בעלי כשרון ומוטיבציה גבוהה להשתלב בתעשייה במקצועות הכתיבה השונים, ובראשם: תסריטאות.

זהו מסלול חדשני בתפיסתו, המעודד שיתוף פעולה והפרייה הדדית בין הבוחרים להתמקד בכתיבה לבין המתמקדים בתחומים אחרים, כמו בימוי ואנימציה. המסלול מהווה מעבדה אינטנסיבית, מעין “חדר כותבים״, שבו יכולים תלמידי המסלול לכתוב תסריטים לסרטי גמר של תלמידים המתמקדים בבימוי ולשתף פעולה גם עם תלמידי מסלולים אחרים, כמו פסקול ואנימציה. מסלול הכתיבה מהווה חלק אינטגראלי ממערך לימודי מגמת הקולנוע והטלוויזיה. הלימודים מתבססים על שיעורים עיוניים וסדנאות כתיבה, בהנחיית אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ויוצרים מובילים מתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל. תלמידי המסלול נחשפים לשיעורים וסדנאות המאפשרים להם התנסות באספקטים
המגוונים הקשורים לעשייה הקולנועית/טלוויזיונית כמו בימוי ומשחק, במסגרת סדנאות ייעודיות לתלמידי המסלול בלבד. חזון המסלול הוא לאפשר לכותבים מוכשרים לרכוש כלים בכתיבה, לפתח קול אישי וייחודי, לעשות את צעדיהם הראשונים בקריירה שלהם כתסריטאים, להשתלב בתעשייה הקולנוע והטלוויזיה בישראל ולהיות היוצרים שיובילו אותה בשנים הבאות. את המסלול מרכזת יעל הדיה, מהתסריטאיות של “בטיפול״ ו״יחפים״ ומי שכתבה את רבי המכר: “שלושה סיפורי אהבה״, “תאונות״, “עדן״, ו״רביעי בערב״.

אנשי קשר

ראש המסלול, יעל הדיה

yael.hedaya@gmail.com

רכזת לענייני סטודנטים, נעה סגל-נאור 077-9802460

מזכירות בית הספר cinema@sapir.ac.il