הינך נמצא כאן

כל אחד יכול לפתוח בלוג, ליצור סרטון ויראלי ואפילו לטפס לאט לאט במעלה סולם הדרגות בשלל גופי תקשורת. אז למה צריך ללמוד תקשורת? ולמה כדאי לעשות את זה דווקא במחלקה לתקשורת במכללת ספיר.

תקשורת, מעצם מהותה, אינה מתקיימת בחלל הריק. במלים אחרות, כדי להבין תקשורת באופן מלא וכדי ליצור תקשורת באופן תבוני ואפקטיבי צריך להכיר עולם ומלואו: החל במרקם היחסים בין מוען לנמען (או בין יצרן לצרכן) וכלה בהקשרים הפוליטיים-כלכליים-תרבותיים השונים שבהם התקשורת פועלת ובמדיה השונים שבאמצעותם היא מועברת.
המחלקה לתקשורת במכללת ספיר נשענת על שני יסודות המקיימים ביניהם יחסי-גומלין ומזינים זה את זה: האחד תיאורטי-מחקרי והשני מעשי-פרופסיונאלי.

לימודי תקשורת לתואר ראשון בפן התיאורטי נוגעים בשיח האקדמי ובה בעת מחוברים לעולם התקשורת העכשווי. הם מאפשרים לסטודנטים לצפות אחרת בטלוויזיה, לצרוך אחרת חדשות, להבין את המניפולציות המורכבות מאחורי עולם הפרסום ולהידרש בצורה תבונית יותר לכל התחום של המדיה הדיגיטלית. 
לצד לימודי התיאוריה ניצבים המסלולים המעשיים-מקצועיים: עיתונות בעידן הדיגיטלי, תקשורת דיגיטלית, שיווק, לימודי רדיו ופרסום ויחסי ציבור.

בשנים האחרונות השם "ספיר" מהווה תו תקן לעשייה תקשורתית איכותית בעיני מעסיקים מהתחום. הסטודנטים קופצים למים ברגע הראשון ללימודיהם, כשהם משולבים בעשייה מקצועית וחברתית ובונים את קורות החיים המקצועיים למן ההתחלה. את הסדנאות המעשיות מעבירים מיטב העוסקים בתחום, המגיעים מענפיה השונים של תעשיית התקשורת ותורמים להכשרת דור העתיד. הסדנאות מתעדכנות משנה לשנה הן ברמת התכנים הן ברמה הטכנולוגית (תוכנות פופולריות בשוק, ציוד דיגיטלי מתקדם ועוד).

מעבר ללימודים ולעשייה התקשורתית האינטנסיבית, הסטודנטים נהנים מאווירה סטודנטיאלית אשר מייחדת את מכללת ספיר, דווקא בשל מיקומה הגיאוגרפי, וחולקים עם חבריהם את אולפן השידור, מערכת העיתון, ספסל הלימודים ושיחות המדשאה כאחד.

כך, בוגרי המחלקה לתקשורת במכללת ספיר נמצאים היום בעמדות מפתח בגופי תקשורת מרכזיים. הם מגיעים לעבודה חמושים בחשיבה אקדמית עמוקה בכל הנוגע לתפקידי התקשורת ולהשפעתה בעולם הניו מדיה, בכלים מקצועיים ובידע מעשי, בשעות רבות של ניסיון ובלא מעט קשרים העשויים לסייע להם לפתוח דלתות בראשית דרכם. קראו מה יש להם לספר על חווית הלימודים בספיר ואיך תרמה להם בעולם התעסוקה ובהמשך ללימודים גבוהים.

 • סגל מנהלי

  ד"ר אורלי סוקר, ראשת המחלקה

  גב' חגית קריאף, רכזת אקדמית

  רכזות הסטודנטים

  גב' חיה נזרי - 077-9802707

  גב' חן שור - 077-9802578

  פקס - 077-9802578

  comm@sapir.ac.il

  שעות קבלה - ימים א', ב', ד', ה' - 10:00 - 13:00    ימי ג' 11:00 - 12:00 בתיאום מראש

  שעות מענה טלפוני - ימים א'-ה' - 9:00-10:00, 14:00-15:00

  יועץ אקדמי, מר עמיר עירון
  comm_adv@sapir.ac.il

  פייסבוק בית הספר לתקשורת בספיר עמוד הפייסבוק של המחלקה לתקשורת בספיר

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
4 + 4 =
״איך ממזר, יתום, בן של זונה וסקוטי שנזרק באמצע שום מקום בקאריביים, במקום עלוב ומזוהם, הפך להיות גיבור?״ בתקופה קשה...
15.05.17 | העוקץ | ד"ר מוטי גיגי, מרצה במכללת ספיר
בוגרי ספיר קטפו את הפרסים החשובים בפסטיבל הקולנוע התיעודי "דוקאביב", שהתקיים השבוע פרס סרט הסטודנטים הטוב ביותר, הוענק...
סטודנטים במחלקה לתקשורת של המכללה האקדמית ספיר שידרו תכנית מיוחדת לערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות...