הינך נמצא כאן

ספיר, אקדמיה מובילה

בית הספר לאמנות, פועל כדי לקרב את האמנות הפלסטית אל אוכלוסיית הסביבה, שואף להפוך את הדרום  למרכז של תרבות ואמנות עם דגש חברתי וסביבתי. החזון המוביל את בית הספר, הינו טיפוח סטודנטים מוכשרים בדרכם האמנותית, ויצירת דיאלוג עם הקהילות בסביבה.

בית הספר מעניק בית חם המספק חווית לימודים, מיוחדת ושונה היוצרת תנאים אידיאלים ליצירה.  מיקומו מעניק משמעות חברתית ופוליטית מעניינת, אשר יוצרת מסגרת התכתבות חדשה ורעננה, ביחס למרכז.  כמו כן, הסביבה החיצונית והטבעית, מעניקה תחושת חופש, מרחב, פתיחות ואוורור לחושים. סגל המרצים של בית הספר מורכב מטובי האמנים הצעירים בארץ, הינו מגוון וייחודי. כחלק מהאני מאמין של בית הספר, הצוות שם דגש על התפתחותו האישית של הסטודנט, ומלווה ומנחה אותו באופן אישי לאורך כל שנות הלימוד עד לתערוכת/פרויקט הגמר.

שילוב לימודי האמנות עם הלימודים האקדמיים והחיבור למחלקה לתרבות מקנים יכולת התבוננות ביקורתית לתהליכים החברתיים והפוליטיים במדינת ישראל, כמו גם לתוצרי התרבות העכשוויים ופורצים את הקאנון של תולדות האמנות תוך היכרות עם אמנות שאינה רק מערבית, והפניה לשאלות על התרבות החזותית בכללותה.

בית הספר פועל בשיתוף פעולה עם מחלקות אחרות כמו המחלקה לתקשורת, המחלקה לקולנוע, לעבודה סוציאלית מה שמסייע להבנת יצירת האמנות בתוך הקשריה התרבותיים, הפוליטיים והחברתיים.

התכנית הצעירה והחדשנית, במקביל ללימודים הקלאסיים של פיסול ציור וצילום מותאמת למציאות הדיגיטאלית והווירטואלית ומאפשרת התנסות בניו מדיה, וידאו-ארט ואמנות דיגיטאלית כחלק בלתי נפרד מן ההכשרה המעשית.

התכנית המעשית המשולבת בתוך הלימודים האקדמיים, תעניק כלים וידע בכל הקשור לפיתוח חשיבה יצירתית ומיומנויות טכניות במדיומים המגוונים הקיימים היום בעולם האמנות.

מסלולי הלימוד בביה"ס כוללים התנסות מעשית מול גופים ציבוריים ופרטיים גדולים ביוזמה והפקה של אירועי תרבות ואמנות  ומאפשרים השתלבות במערכות חינוך הפורמליות והבלתי פורמליות. הלימודים מקנים לתלמידים תודעה סביבתית ומוביל אותם למעורבות חברתית בקהילה באמצעות מיצבים, מיצגים, פרויקטים בציור, פיסול, צילום, וידאו ועוד.

בית הספר לאמנות, חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר

סדנת צילום, מבוא
הסדנה מיועדת לכל מי שנרשם לתכנית והוא ללא רקע בצילום, ומומלצת לכל נרשמי התכנית.
 
CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 1 =
תערוכת בוגרות תכנית "חממת אמנות" של ביה"ס לאמנות במכללת ספיר. תוצג בין התאריכים: 10-26.1.2017 בגלריה הלימודית.
יו"ר קבוצת הפלאזה תשובה, היזמית והאדריכלית, גל נאור, ויו"ר אגודת ידידי ביה"ס לאמנות במכללת ספיר, הגברת ורד אילני, אירחו...
11.11.16 | ידיעות הנגב | ליאור לרנר